Home Sport Roberto Martinez podejmuje decyzję Cristiano Ronaldo w meczu Portugalia vs Gruzja |...

Roberto Martinez podejmuje decyzję Cristiano Ronaldo w meczu Portugalia vs Gruzja | Piłka nożna

128
0

Cristiano Ronaldo rozegrał do tej pory każdą minutę Euro 2024 (Fot.: Getty)

Krystiana Ronaldo mimo to rozpocznie mecz z Gruzją, potwierdził Roberto Martinez Portugalia już bezpiecznie dotarłem do Euro 2024 nokauty.

A Powrót 2:1 z Czechami a pokonanie Turcji 3:0 zapewniło Portugalii miejsce w grupie F na jeden mecz przed końcem.

Oznacza to, że środowe starcie z Gruzją w Gelsenkirchen będzie dla drużyny Martineza fatalną decyzją, a menadżer powiedział wcześniej, że wielu zawodników będzie odpoczywał w ramach przygotowań do 1/8 finału.

Wielu spodziewało się, że będzie wśród nich Ronaldo, który jak dotąd rozegrał każdą minutę turnieju spisał się dobrze, mimo że nie znalazł tylnej części nejeszcze nie, zwłaszcza że 39-latek nie jest już w szczytowej formie fizycznej.

Jednak zaskakującą decyzją Martinez ogłosił, że jego kapitan i talizman będą zaangażowani od początku, mówiąc na konferencji prasowej przed meczem: „Jutro Cristiano będzie starterem.

„To ważny zawodnik. Miał bardzo wyrównany sezon, zagrał w każdym meczu, grając wiele minut.

„Aby utrzymać konkurencyjne tempo, nie jest dobrym pomysłem przerywanie mu gry teraz, a następnie reaktywowanie go za kolejne sześć dni.

Roberto Martinez obiecał dużą rotację przed starciem z Gruzją (Foto: Getty)

– Przeciwnik w 1/8 finału nie jest teraz ważny. Skupiamy się na meczu z Gruzją. Chcemy wygrać i dać z siebie wszystko.

Wśród tych, którzy chcą dołączyć do legendy Manchesteru United i Realu Madryt na linii ataku, jest Diogo Jota, który miał półgodzinny epizod w meczu z Czechami, ale podczas zwycięstwa Turcji pozostał na ławce rezerwowych.

Doniesiono, że gwiazda Liverpoolu opuścił poniedziałkowy trening z powodu kontuzji, a po powrocie Martinez nie mógł z całą pewnością stwierdzić, czy będzie wystarczająco zdrowy na mecz.

Najeźdźcy z boiska zepsuli zwycięstwo Portugalii nad Turcją (Zdjęcie: Getty)

„Diogo Jota, Goncalo Ramos i Nuno Mendes. Nie sądzę, że są w wystarczającej formie, aby rozegrać 90 minut.

Gra Ronaldo może jednak stanowić problem, przynajmniej po tym, jak mecz z Turcją był wielokrotnie przerywany najeźdźca z sześcioma boiskamiprzedarł się przez zabezpieczenia i próbował zrobić sobie selfie z legendarnym napastnikiem.

Martinez powiedział, że tak „zaniepokojony” bezpieczeństwem swoich graczy a teraz dodał: „Cristiano to doświadczony zawodnik, który spędził w drużynie narodowej ponad 20 lat.

– Doskonale zna znaczenie wsparcia, nie tylko ze strony kibiców reprezentacji, ale także kibiców piłki nożnej. Wtargnięcia są niebezpieczne i niekorzystne dla wizerunku piłki nożnej. Nie są częścią gry, którą chcemy oglądać”.

Aby uzyskać więcej takich historii, sprawdź naszą stronę sportową.