Home Sport Sekcja 2 piłki nożnej chłopców: Greenville zadaje Coxsackie-Athens pierwszą porażkę w tym...

Sekcja 2 piłki nożnej chłopców: Greenville zadaje Coxsackie-Athens pierwszą porażkę w tym roku | Hudsonvalley360.com

10
0

GREENVILLE — Chłopięca drużyna piłkarska Greenville rozpoczęła czwartkowy mecz przeciwko Coxsackie-Athens, wygrywając 2-0, co oznaczało dla Riverhawks pierwszą porażkę w sezonie w meczu konferencji Patroon.

„Świetne posiadanie piłki, świetna komunikacja, świetna chemia, wszystko” – powiedział starszy pomocnik Foster Britton. „Zachowaliśmy spokój, zagraliśmy kilka świetnych piłek, mieliśmy kilka świetnych strzałów na bramkę i ogólnie rzecz biorąc, to była mieszanka wszystkiego”.

Oba gole padły w pierwszej połowie, a napastnik drugiego roku Christopher Hughes trafił do siatki niecałe 30 sekund po rozpoczęciu gry, po asyście starszego ucznia Jude’a Aloisi.

Spartanie zaatakowali ponownie 20 minut później, gdy Britton zdobył bramkę z asystą ósmoklasisty Becketta Kosicha.

„Można było powiedzieć, że ich to przygnębiło, a nam dało to dużo rozpędu” – powiedział Britton. „Dało nam to dużo pewności siebie w drugiej połowie”.

Greenville skutecznie posiadało piłkę po pierwszych 20 minutach, pokonując Coxsackie-Athens stosunkiem 24-12 w strzałach. Bramkarz Spartan Connor Aloisi obronił 3 strzały, a Jacob Grounds z Riverhawks obronił 9 strzałów.

Greenville poprawia się do 4-0-1 i będzie gospodarzem Broadalbin-Perth w sobotę, aby rozpocząć weekendowy Turniej Greenville. Coxsackie-Athens spada do 6-1 i odwiedzi Chatham w poniedziałek.

Wynik w przerwie: Greenville 2, Coxsackie-Ateny 0. Punktacja: Hughes 1-0, Britton 1-0, Aloisi 0-1, Kosich 0-1. Bramkarze: Greenville, Aloisi, 3 obrony; Coxsackie-Athens, Grounds, 9 obrony.