Home Sport Sounders wygrywają z Dallas 3:2

Sounders wygrywają z Dallas 3:2

13
0

SEATTLE (AP) Jordan Morris strzelił dwa gole pod koniec drugiej połowy, a Seattle Sounders odrobili straty dwoma bramkami i po szalonym zakończeniu w sobotni wieczór pokonali FC Dallas 3:2.

Co musisz wiedzieć

• Żaden z klubów nie zdobył gola, dopóki nowicjusze Logan Farrington i Patrickson Delgado nie zdobyli gola w 66. minucie i zapewnili Dallas (5-9-5) prowadzenie 1-0
  • Cztery minuty później Delgado strzelił trzecią asystę w sezonie po golu debiutanta Petara Musy i wyszedł na prowadzenie 2:0
  • Dallas przeżywało sześć meczów bez zwycięstwa, kiedy zwolniło Nico Estéveza. Klub wygrał swoje pierwsze dwa mecze pod wodzą tymczasowego menadżera Petera Luccina, pokonując St. John’s. Louis City i Minnesota United
  • Dallas wraca do domu, aby w sobotę zmierzyć się z FC Cincinnati

Żaden z klubów nie zdobył gola, dopóki nowicjusz Logan Farrington i Patrickson Delgado nie strzelili razem goli w 66. minucie i zapewnili Dallas (5-9-5) prowadzenie 1-0. Delgado otrzymał podanie od Farringtona i strzelił gola po raz trzeci w sezonie. Asysta Farringtona była jego drugą.

Cztery minuty później Delgado strzelił trzecią asystę w sezonie po golu debiutanta Petara Musy i wyszedł na prowadzenie 2:0. W środowy wieczór Musa strzelił hat-tricka w wygranym 5:3 meczu z Minnesota United.

Sounders (6-7-7) zremisowali jednym golem w 78. minucie, kiedy Raúl Ruidíaz otrzymał podanie od Alberta Rusnáka i zdobył bramkę. To jego ósmy strzelec w tym sezonie.

Morris przyczynił się do wyrównania, strzelając głową po asyście Rusnáka – jego dziewiątym w sezonie – w 88. minucie, zdobywając pierwszego w sezonie gola z rzutu rożnego dla Seattle.

Morris wykorzystał asystę Obeda Vargasa i strzelił zwycięskiego gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Był to siódmy gol Morrisa w sezonie, a sześć z nich padło w ostatnich siedmiu meczach. Gol ten był 60. w karierze Morrisa, dzięki czemu wyprzedził Fredy’ego Montero i zajął drugie miejsce w historii klubu.

Stefan Frei trzy razy obronił dla Sounders. Maarten Paes obronił dla Dallas sześć strzałów. W bezbramkowej pierwszej połowie Paes dwukrotnie obronił, a Frei jedną.

Dallas przeżywało sześć meczów bez zwycięstwa, kiedy zwolniło Nico Estéveza. Klub wygrał swoje pierwsze dwa mecze pod wodzą tymczasowego menedżera Petera Luccina, pokonując St. John’s. Louis City i Minnesota United i po raz pierwszy od zakończenia sezonu 2020 spróbują wygrać trzy mecze z rzędu.

Dallas spada do rekordu wszech czasów w Seattle 1-11-4, a jedyne zwycięstwo ma miejsce w 2011 roku. Dallas (0-7-3) i St. St. Louis City to jedyne kluby, które w tym sezonie jeszcze nie wygrały na wyjeździe .

Sounders odnieśli trzecie zwycięstwo u siebie w sezonie i prowadzą w serii wszechczasów 15-8-10, pokonując Dallas 50-35.

Dallas wraca do domu, aby w sobotę zmierzyć się z FC Cincinnati. W sobotę Seattle będzie gospodarzem Chicago Fire.