Home Sport Trener Słowacji Francesco Calzona ostro krytykuje taktykę Anglii polegającą na marnowaniu czasu,...

Trener Słowacji Francesco Calzona ostro krytykuje taktykę Anglii polegającą na marnowaniu czasu, ujawniając, że Declan Rice przeprosił go po jego pełnej przekleństw tyradzie

31
0

Menedżer Słowacji Francesco Calzona powiedział, że pomocnik Anglii Declan Rice przeprosił go po ich ostrej wymianie zdań o godz Euro 2024 w niedzielny wieczór.

Były trener Napoli, Calzona, został zauważony, jak odpycha Rice’a krótko po ostatnim gwizdku w wygranym przez Anglię 2-1 po dogrywce meczu 1/8 finału.

Według czytającego z ruchu warg Jeremy’ego Freemana, wściekły Rice powiedział do Calzony, który próbował rozmawiać z sędzią: „Zamknij się, cipko, kolego, zamknij się, ty łysy ch*ju”.

Calzona później ujawnił, że chciał porozmawiać z sędziami po zakończeniu meczu, aby poskarżyć się na brak ukarania Anglików za marnowanie czasu w dogrywce.

„Rice miał udać się do sędziów i odejść” – powiedział Calzona. „Musiałem porozmawiać z sędziami, a on nie odchodził, kontynuował. Ale potem przeprosił i wszystko było w porządku. Nie podobał mi się sposób, w jaki reprezentacja Anglii marnowała czas i nie była karana.

Menedżer Słowacji Francesco Calzona przemawiał na niedzielnej konferencji prasowej

Calzona był wcześniej zamieszany w sprzeczkę po meczu z gwiazdą reprezentacji Anglii Declanem Rice’em (po lewej)

Calzona wcześniej była zamieszana w sprzeczkę po meczu z gwiazdą reprezentacji Anglii Declanem Rice’em (po lewej)

Zespół Calzony był o kilka sekund od pamiętnego zwycięstwa, gdy Jude Bellingham w 95. minucie strzelił spektakularnego gola wyrównującego.

To zniweczyło pierwszą połowę, w której Ivan Schranz zdobył pierwszego gola, a następnie kapitan Trzech Lwów Harry Kane zdobył zwycięskiego gola głową zaledwie 51 sekund po rozpoczęciu dogrywki.

„Rozczarowanie jest ogromne” – dodał Calzona. Ale czuję raczej dumę niż rozczarowanie. Prawie wygraliśmy i awansowaliśmy przeciwko światowej klasy drużynie. Bardzo się staraliśmy, prawie awansowaliśmy. Nie udało nam się awansować.

– W dogrywce pół godziny spędziliśmy na połowie przeciwnika. Jestem dumny, że udało nam się to w ten sposób i wykonaliśmy tak świetną robotę.

Zapytany, czy jego drużyna, która starała się grać ofensywnie tak bardzo, jak to możliwe, mogła zrobić więcej, aby powstrzymać Anglię przed dwoma golami, Calzona odpowiedział: „Niestety, straciliśmy gola na kilka sekund przed końcem. Nasza drużyna nie jest tyle warta, co oni. Jeśli nie zwracasz uwagi, zostajesz ukarany, nie chcę nikogo obwiniać ani wymieniać z imienia.

W tamtym momencie powinniśmy byli bardziej agresywnie bronić poszczególnych zawodników. Nie podobało mi się sędziowanie meczu. To nie dlatego przegraliśmy. Jestem dumny z naszego zespołu.

Słowacja pokonałaby Anglię, gdyby nie niesamowity gol Jude Bellinghama w końcówce

Słowacja pokonałaby Anglię, gdyby nie niesamowity gol Jude’a Bellinghama na koniec meczu

Calzona był dumny ze swojej drużyny pomimo ostatecznej porażki w dogrywce w 1/8 finału

Calzona powiedział, że powiedział swoim zawodnikom w szatni: „Wykonaliście świetną robotę, jesteście fantastyczni”.

Kontynuował: „Co jeszcze mogłem im powiedzieć? Graliśmy wyrównane mecze ze wszystkimi, mieliśmy szanse, strzelaliśmy gole. Statystyki również to potwierdzają.

„Wszyscy są bardzo rozczarowani, ponieważ byliśmy prawie w ćwierćfinale. Niestety, marzenie przygasło, ale musimy się z tym pogodzić.