Home Sport Trent Alexander-Arnold ujawnia, że ​​od roku pracuje nad swoją nową rolą pomocnika...

Trent Alexander-Arnold ujawnia, że ​​od roku pracuje nad swoją nową rolą pomocnika w Anglii z Garethem Southgate… podczas gdy gwiazda Liverpoolu zaczyna opowiadać o swoim występie przeciwko Serbii

28
0

• Anglia pokonała Serbię 1:0 w meczu otwarcia na Euro 2024 w niedzielny wieczór
  • Trent Alexander-Arnold dołączył do Declana Rice’a w nowej roli pomocnika
  • Słuchać Wszystko się rozkręca! Czy Anglia dobrze spisał się w pierwszym meczu, czy też krytyka jest słuszna?

Trenta Alexandra-Arnolda otworzył się na temat swojej nowej roli pomocnika Anglia po zwycięstwie nad Serbią i upierał się, że tworzenie tego porozumienia zajęło dużo czasu.

Trzy Lwy rozgromili drużynę Dragana Stojkovicia 1:0 w swoim pierwszym meczu Euro 2024 w Gelsenkirchen, z Judy Bellingham decydującego gola zdobył już po 13 minutach.

Garetha Southgate’a rozmieszczony Alexander-Arnold na środkowym pomocniku wzdłuż Declana Rice’a na to starcie, nad takim pomysłem trener reprezentacji Anglii pracował ostatnio.

Gwiazda The Reds, który zwykle gra na prawej obronie, początkowo zrobił na nim wrażenie i w pierwszej połowie błyszczał razem z kilkoma kolegami z drużyny.

Jednak w miarę upływu gry Alexander-Arnold blaknął i został kilkakrotnie zdemaskowany, a także był winny oddania piłki w niebezpiecznych obszarach, choć nie był jedynym zawodnikiem, który miał problemy w drugiej połowie.

Trent Alexander-Arnold opowiedział więcej o swojej nowej roli pomocnika po zwycięstwie Anglii nad Serbią

Alexander-Arnold, tradycyjnie prawy obrońca, został w niedzielę wieczorem przestawiony na środkowym pomocniku

Ostatecznie zastąpił go Conor Gallagher w 69. minucie, gdy Anglia chciała wzmocnić środek pola i utrzymać prowadzenie – co zdawało się wywołać krytykę ze strony postrzeganą negatywność.

W przemówieniu po meczu gwiazda Liverpoolu zastanowił się nad swoją nową rolą i opowiedział o swoim rozwoju od obrony do pomocy w drużynie Three Lions.

„Było dobrze i bardzo mi się podobało” – powiedział ITV Sport. „Po rozmowach i pracy, którą wykonaliśmy przez cały tydzień, poczułem się przygotowany.

„To może wydawać się zupełnie nowe (dla wielu), ale ja, menadżer i Steve Holland bardzo ciężko pracowaliśmy nad tą rolą przez ostatni rok, więc włożyliśmy w nią wiele przygotowań.

„Włożono w to wiele informacji, nauki i wielu analiz. Dali mi więc dzisiaj do wykonania jakąś rolę i mam nadzieję, że poczują, że ją wykonałem, przyczyniając się do zwycięstwa i zachowania czystego konta”.

Alexander-Arnold po raz 26. wystąpił w niedzielę w reprezentacji Anglii i choć w 2021 roku grał na środkowym pomocniku przeciwko Andorze w eliminacjach do Mistrzostw Świata, gwiazda Liverpoolu podczas swojej międzynarodowej kariery przeważnie występował na prawej obronie.

Jednak w czerwcu ubiegłego roku Southgate zaczęło go testować w środku pola w eliminacjach do Euro 2024 przeciwko Malcie i Macedonii Północnej i od tego czasu menadżer Anglii opiera się na tym.

Alexander-Arnold ujawnił, że przez ostatni rok pracował nad grą na środku pomocy

Otworzył się także na temat swojego występu przeciwko Serbii i powiedział, że czuje się przygotowany na tę rolę

Tymczasem, rozmyślając o solidnym, choć mało spektakularnym zwycięstwie nad Serbią, Alexander-Arnold stwierdził, że liczą się tylko trzy punkty.

– Rzecz w tym, że w turniejach piłkarskich chodzi przede wszystkim o wygrywanie, zwłaszcza w pierwszym meczu – dodał.

„Dzięki temu o wiele łatwiej jest wyjść z grupy, jeśli odniesie się pierwsze zwycięstwo, taki był nasz zamiar.

„Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, niezależnie od tego, czy ludzie nazywają go brzydkim, czy nie, nie jestem do końca pewien, ale nazywamy to zwycięstwem”.