Home Sport Ujawniono: Co Declan Rice powiedział menadżerowi Słowacji Francesco Calzonie podczas ognistej wymiany...

Ujawniono: Co Declan Rice powiedział menadżerowi Słowacji Francesco Calzonie podczas ognistej wymiany zdań w pełnym wymiarze godzin po tym, jak Anglia przegrała i wygrała w 1/8 finału

15
0

Pojawiły się szczegóły dotyczące tego, Declana Rice’a zadzwonił do trenera Słowacji Francesco Calzony, kiedy doszło do starcia pod koniec niedzielnego meczu Euro 2024 mecz 1/8 finału.

W niedzielny wieczór Anglia w dramatyczny sposób wyszła na prowadzenie i wygraj 2-1 ze Słowacjąpo dogrywce, aby zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale zawodów.

Jednak pomimo zwycięstwa,oto pełne furii sceny po zakończeniu meczuz Telewizja kablowaNagranie pokazuje, jak Calzona odpycha angielskiego pomocnika, Rice’a.

Rice był wściekły po tym incydencie i musiał być powstrzymywany przez kolegów z drużyny Iwana Toneya i Ezri Konsa. Pełne szczegóły tego, co Rice powiedział Calzonie, mogą zostać teraz ujawnione.

Ekspert czytania z ruchu warg, Jeremy Freeman, powiedział Mail Sport, że podczas sprzeczki wściekły Rice powiedział: „Zamknij się, p****, oi, zamknij się, ty łysy”.

Declan Rice (po lewej) ściera się z trenerem Słowacji Francesco Calzoną (po prawej) po gwizdku kończącym mecz

Podczas sprzeczki angielski pomocnik został popchnięty przez sztab szkoleniowy Słowacji

Freeman jest biegłym sądowym w zakresie czytania z ruchu warg – certyfikowanym przez Centrum Badań nad Głuchotą i Językiem na University College London.

Calzona później ujawnił, że chciał porozmawiać z sędziami po zakończeniu meczu, aby poskarżyć się na brak ukarania Anglików za marnowanie czasu w dogrywce.

Bramka Harry’ego Kane’a w pierwszej minucie dogrywki, po wyrównaniu w końcówce Jude Bellinghama, dała Anglii szansę na wyciszenie czasu i zapewnienie sobie miejsca w ćwierćfinale.

„Rice miał pójść do sędziów i odejść” – powiedział Calzona. „Musiałem porozmawiać z sędziami, a on nie miał zamiaru odejść, tylko kontynuował.

Ale potem przeprosił i wszystko było w porządku. Nie podobał mi się sposób, w jaki reprezentacja Anglii marnowała czas i nie była karana.

Pomimo scen pod koniec gry, Rice będzie zachwycony, że Anglii ostatecznie udało się zwyciężyć.

Calzona z kolei był wściekły na Słowację, która tak późno kapitulowała, i dał upust swojej frustracji podczas konferencji prasowej po meczu.

„Rozczarowanie jest ogromne” – dodał Calzona. Ale czuję raczej dumę niż rozczarowanie. Prawie wygraliśmy i awansowaliśmy przeciwko światowej klasy drużynie. Bardzo się staraliśmy, prawie awansowaliśmy. Nie udało nam się awansować.

– W dogrywce pół godziny spędziliśmy na połowie przeciwnika. Jestem dumny, że udało nam się to w ten sposób i wykonaliśmy tak świetną robotę.

Rice nie skomentował jeszcze awantury na boisku z Calzoną, zamiast tego upierał się, że jest dumny z „wspólności”, którą pokazali Trzej Lwy.

Ekspert od czytania z ruchu ust zasugerował, że Rice powiedział do Calzony: „Zamknij się, cipko, kolego, zamknij się, ty łysy ****”

Ekspert czytający z ruchu warg zasugerował, że Rice powiedział Calzonie: „Zamknij się, p****, oi, zamknij się, ty łysy”.

Selekcjoner Słowacji Calzona później wyjaśnił, że Anglik Rice „przeprosił i wszystko było w porządku”

Rozmawiam z BBC Sport po niedzielnym dramatycznym zwycięstwie Rice pomyślał: „Nie potrafię opisać tego uczucia, gdy reprezentowałem Anglię w 1/8 finału Mistrzostw Europy, patrzysz na zegar i myślisz: „Moglibyśmy tu wracać do domu”.

Dziś wieczorem mamy tę jedność, zrobimy wszystko, aby chronić tego menadżera. (Będziemy) iść dalej i walczyć. Bycie tego częścią to zaszczyt – będziemy to kontynuować”.

W międzyczasie doszło do dalszych kontrowersji po gwizdku kończącym mecz po tym, jak Bellingham wykonał wulgarny gest w stronę słowackiej ziemianki, po czym wyjaśnił, że był to „wewnętrzny żart z przyjaciółmi”.

Wirusowy post w mediach społecznościowych pokazał, że Bellingham idzie obok kapitana reprezentacji Anglii Kanezanim przykładając rękę do ust, a następnie przesuwając ją w stronę pachwiny i wykonując serię ruchów.

Bellingham jednak szybko odrzucił twierdzenia, że ​​zarzuty były skierowane przeciwko ławie sędziowskiej i wyjaśnił sytuację, jak napisał na X: ‘Żart w wykonaniu bliskich przyjaciół, którzy byli na meczu.

„Jedynie szacunek dla sposobu, w jaki grała dziś słowacka drużyna”.

Wiele dotychczasowych występów Anglii na Euro 2024 nie było zadowalających, ale Anglicy awansowali do ćwierćfinału, gdzie w sobotę zmierzą się ze Szwajcarią.

Jude Bellingham (po prawej) wydaje się gestykulować w kierunku pachwiny, gdy idzie po boisku

Jude Bellingham (z prawej) wydaje się, gdy idzie po boisku, gestem wskazuje na pachwinę

Gwiazda Realu Madryt zdobyła dramatyczną bramkę wyrównującą w 95. minucie, ratując nadzieje Anglii

Selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate zażartował, że Ivan Toney był „zniesmaczony” decyzją o jego wprowadzeniu na boisko w 94. minucie przeciwko Słowacji.

Toney zrobił wrażenie już po wejściu na boisko, co pozwoliło Anglii zapewnić sobie zwycięstwo.

Po meczu Southgate powiedział: „Nie ma wątpliwości, że Ivan Toney był mocno zdegustowany, gdy wpuściłem go na boisko na minutę przed końcem.

‘Myślę, że już się pogodziliśmy! Miał duży wpływ, także przy drugim golu. Myślę, że jeśli w tym momencie wprowadzisz zmiennika, to będzie to ostatni rzut kostką. Może nawet nie dotknie piłki.

„Całkowicie to rozumiem. Nie lubię stawiać gracza w takiej sytuacji, ale po prostu czułem, że mógłby wywołać trochę chaosu”.