Home Sport US Open 2024: Pięć największych szokujących niespodzianek w drabince singlowej

US Open 2024: Pięć największych szokujących niespodzianek w drabince singlowej

21
0

Pierwsze odpadnięcia Novaka Djokovica i Carlosa Alcaraza zaskoczyły Nowy Jork.

US Open 2024 zakończył się historią, którą stworzył obecny numer 1 na świecie Jannik Sinner i drugi w rankingu Aryna Sabalenka, wygrywając turniej po raz pierwszy. Na Flushing Meadows wyłoniono dwóch nowych mistrzów, dzięki czemu edycja Open 2024 stała się niezapomniana.

Obaj finaliści mieli podobne losowania, stając naprzeciwko stosunkowo łatwiejszych przeciwników, w jaskrawym kontraście do przewidywanej drogi do finału, ponieważ spodziewano się, że zmierzą się z najlepszymi graczami. 133. edycja US Open przyniosła jedne z najbardziej szokujących wyników, w tym wczesną eliminację panującego mistrza French Open i Wimbledonu Carlosa Alcaraza, a także 24-krotnego zwycięzcy Wielkiego Szlema Novaka Djokovica.

Przed turniejem wielu spodziewało się, że Sabalenka rozegra rewanż finału US Open 2023 z Coco Gauff w półfinale, a następnie zmierzy się z odwiecznym rywalem Igą Świątek w finale. Jednak tak się nie stało, ponieważ rozstawione z numerem pierwszym i trzecim odpadły na wczesnym etapie turnieju.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się pięciu najbardziej szokującym niespodziankom US Open 2024.

5. Hubert Hurkacz przegrał w drugiej rundzie z Jordanem Thompsonem

Wchodząc do turnieju jako siódmy rozstawiony, Hubert Hurkacz miał awansować do ćwierćfinału i rzucić wyzwanie najlepszym rozstawionym, biorąc pod uwagę jego występ w ćwierćfinale Australian Open 2024 i występ w czwartej rundzie Roland Garros 2024. Jednak Polak był oszołomiony w starciu z Jordanem Thompsonem, ponieważ Australijczyk pokonał siódmego rozstawionego w dwóch setach po zaciętym pierwszym secie. Wynik to 7–6 (7–2), 6–1, 7–5.

Hurkacz opuścił już igrzyska olimpijskie w Paryżu z powodu kontuzji kolana i istniały obawy, że nie wyzdrowiał w pełni po tym, jak pokonał Francesa Tiafoe walkowerem w meczu ćwierćfinałowym Masters w Cincinnati.

Przeczytaj także: Jannik Sinner osiąga dwa ważne kamienie milowe, wygrywając US Open 2024

4. Coco Gauff przegrała z Emmą Navarro w czwartej rundzie

Obrona tytułu obrońcy tytułu została szokująco przerwana przez rodaczkę Emmę Navarro, która powtórzyła swoje oszałamiające zwycięstwo w 1/8 finału Wimbledonu zaledwie kilka miesięcy wcześniej. W chwili déjà vu Navarro przewyższyła Coco Gauff agresywną grą przy linii końcowej i precyzją taktyczną.

Przystępując do turnieju, Gauff miała za sobą serię fatalnych wyników, w tym szokujące odpadnięcie z igrzysk olimpijskich w Paryżu i dwa kolejne rozczarowania w Canadian Masters i Cincinnati Open. Chociaż wielu spodziewało się, że 20-latka dobrze wypadnie na swoim boisku, jej marzenie o obronie tytułu przedwcześnie się skończyło w starciu z Navarro, która pokonała ją w trzech setach wynikiem 6-3, 3-6, 6-3.

3. Carlos Alcaraz przegrywa w drugiej rundzie z Boticiem van de Zandschulpem

Nowy Jork przeżył poważną niespodziankę, gdy mistrz US Open 2022 Carlos Alcaraz poniósł druzgocącą porażkę w dwóch setach w drugiej rundzie. Botic van de Zandschulp, który przed zawodami przyznał, że zaczął tracić zainteresowanie tym sportem, dokonał jednego z największych wstrząsów w historii US Open, nokautując aktualnego mistrza Wimbledonu i French Open.

Pomimo przegranej w finale olimpijskim i Cincinnati Open, Hiszpan przystąpił do wydarzenia jako jeden z głównych pretendentów, a jego porażka z Holendrem wywołała szok w tenisowej społeczności. Zandschulp był dominujący i nieustępliwy, uniemożliwiając Alcarazowi powrót do trzeciej rundy, w której przegrał z późniejszym półfinalistą Jakiem Draperem. Zandschulp pokonał Alcaraz 6-1, 7-5, 6-4.

2. Iga Świątek przegrała w ćwierćfinale z Jessicą Pegulą

Rozczarowująca passa rozstawionej z numerem jeden Igi Świątek trwała w US Open pomimo obiecującego startu. Zwyciężczyni US Open 2021 miała dobrą okazję, aby powtórzyć swój bohaterski wyczyn, mając za sobą obrończynię tytułu, ale tak się nie stało, ponieważ została pokonana przez późniejszą wicemistrzynię Jessicę Pegulę w ćwierćfinale w dwóch setach. Amerykanka pokonała Świątek 6-2, 6-4.

Porażka nastąpiła po tym, jak polska zawodniczka przegrała na swojej ulubionej nawierzchni na igrzyskach olimpijskich z Qinwen Zheng, pozbawiając ją pierwszego olimpijskiego złota. Chociaż Świątek pozostaje na szczycie rankingu, musi pokonać nadchodzące wydarzenia WTA Tour, aby zakończyć sezon jako światowa nr 1.

1. Novak Djokovic przegrał z Aleksiejem Popyrinem w trzeciej rundzie

Mniej niż 24 godziny po oszałamiającym odpadnięciu Alcaraz, obrońca tytułu Novak Djokovic spotkał podobny los, ulegając panującemu mistrzowi Canadian Open Aleksiejowi Popyrinowi. Djokovic miał przełomowy występ w Nowym Jorku i był świeżo po triumfalnej kampanii olimpijskiej, w której zakończył swoje dążenie do złota. Zapewnił sobie niemal wszystko, co było do wygrania.

Mając na celu pobicie rekordu Margaret Court, który wynosi 24 tytuły Wielkiego Szlema i umocnienie swojej pozycji jako najbardziej utytułowanego tenisisty w historii, Djoković miał nadzieję zakończyć rok tytułem Wielkiego Szlema. Jednak Serbowi nie było to dane, ponieważ Australijczyk sprawił, że Serb zapłacił za swój słaby serwis, eliminując drugiego w czterech setach. Popyrin pokonał Djokovica 6-4, 6-4, 2-6, 6-4.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, obserwuj Khel już teraz na Facebook, Świergotmi Instagram; pobierz Khel teraz Aplikacja na Androida Lub Aplikacja iOS i dołącz do naszej społeczności na WhatsApp & Telegram