Home Sport USA rozpoczynają Copa America od zwycięstwa 2:0 nad Boliwią

USA rozpoczynają Copa America od zwycięstwa 2:0 nad Boliwią

16
0

Christian Pulisic potrzebował zaledwie trzech minut, aby zdobyć pierwszego gola

Stany Zjednoczone rozpoczęły sezon Copa America od zwycięstwa 2:0 nad Boliwią w grupie C dzięki wczesnej bramce Christiana Pulisica. Amerykanie nadawali ton od samego początku, a Folarin Balogun zapewnił zwycięstwo drugim golem tuż przed przerwą.

Mecz rozpoczął się agresywnie, a Balogun zmarnował okazję w ciągu pierwszych 20 sekund. Jednak Christian Pulisic szybko zadośćuczynił, strzelając spektakularnego gola zza pola karnego w trzeciej minucie, zdobywając 30. bramkę w 69 występach na arenie międzynarodowej. Pierwszy gol Pulisica padł także w maju 2016 roku w meczu przeciwko Boliwii.

Stany Zjednoczone podwoiły prowadzenie w 44. minucie, kiedy Pulisic asystował Balogunowi, który precyzyjnym strzałem w dolny róg zakończył swoją sześciomeczową suszę w rozgrywkach międzynarodowych. Pomimo swojej dominacji Amerykanie nie byli w stanie zwiększyć swojego wyniku w drugiej połowie, a boliwijski bramkarz Guillermo Viscarra czterokrotnie odmówił rezerwowemu Ricardo Pepiemu.

Dzięki temu zwycięstwu Stany Zjednoczone patrzą w przyszłość na swój kolejny mecz z rywalem CONCACAF, Panamą, który odbędzie się w czwartek w Atlancie, a Boliwia zmierzy się w New Jersey z Urugwajem.