Home Sport Według doniesień Kylian Mbappe złamał nos podczas zwycięstwa Francji nad Austrią na...

Według doniesień Kylian Mbappe złamał nos podczas zwycięstwa Francji nad Austrią na Euro 2024 i może wymagać operacji

99
0

Kapitan Francji Kylian Mbappe doznał złamania nosa podczas poniedziałkowego zwycięstwa swojej drużyny nad Austrią na Euro 2024, co może uniemożliwić mu reprezentowanie reprezentacji narodowej przez pozostałą część turnieju.

Niewiele szczegółów na temat ciężkości kontuzji Mbappe jest obecnie znanych, ale zespół medyczny Francji potwierdził lokalnej stacji telewizyjnej TF1, że rzeczywiście doznał złamania nosa i że przed wydaniem orzeczenia konieczne będzie zbadanie stanu zdrowia Mbappe. decyzję w sprawie jego kontuzji. dostępność do końca zawodów. Oficjalne oświadczenie francuskiego zespołu medycznego dotyczące statusu Mbappe spodziewane jest jednak w ciągu najbliższych 24–48 godzin. Laporan L’Equipe że zawodnik może potrzebować operacji na Uniwersytecie w Dusseldorfie, aby rozwiązać problem.

W 86. minucie Mbappe starł się z austriackim obrońcą Kevinem Danso, po czym miał zakrwawioną twarz i koszulę. Austriacki bramkarz Patrick Pentz wezwał zespół medyczny, aby chwilę po zdarzeniu udzielił pomocy Mbappe, który leczył zawodnika przez kilka minut. Następnie Mbappe próbował ponownie wejść na boisko, ale upadł prosto na ziemię i w 90. minucie został zmieniony, a zastąpił go doświadczony napastnik Olivier Giroud.

Menedżer Francji Didier Deschamps po meczu krótko ocenił stan zdrowia Mbappe, ale przyznał, że był to jeden z najgorszych momentów wieczoru.

„Nos Kyliana wcale nie jest dobry” powiedział do TF1 chwilę po ostatnim gwizdku. „To zdecydowanie był minus dzisiejszego wieczoru.”

Przed kontuzją Mbappe odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Francji, wymusiwszy bramkę samobójczą strzeloną przez Maximiliana Wobera w 38. minucie, co zapewniło drużynie zwycięski start w Euro.

Oczekuje się, że Mbappe odegra dużą rolę dla Francji, która pragnie zdobyć mistrzostwo Europy po raz pierwszy od 2000 roku, ale nawet jeśli zespół medyczny dopuści go do gry, może napotkać inne problemy związane z dostępnością. Próbując powtórzyć mecz, Mbappe ponownie wszedł na boisko bez zgody sędziego i otrzymał za to żółtą kartkę. Zawodnicy zostaną zawieszeni na jeden mecz na mistrzostwach Europy, jeśli otrzymają dwie żółte kartki, a żółte kartki zostaną usunięte dopiero po ćwierćfinale.

W piątek Francja będzie kontynuować kampanię na Euro 2024, kiedy zmierzy się z Holandią, która stawką jest pierwsze miejsce w grupie D.