Home Sport Wymarzony bieg Sony Kartal na Wimbledonie kończy się po zwycięstwie Coco Gauff...

Wymarzony bieg Sony Kartal na Wimbledonie kończy się po zwycięstwie Coco Gauff nad brytyjską kwalifikantką

20
0

Sonay Kartal awansuje w rankingu WTA po swoim biegu w trzeciej rundzie (Zdjęcie: Getty)

Wymarzona passa Sony Kartal w Wimbledonie 2024 dobiegła końca po tym, jak amerykańska gwiazda Coco Gauff odpadła w piątek z brytyjskiej eliminacji.

Kartal, zajmujący 298. miejsce na świecie, sensacyjnie pokonał Clarę Burel w środę, stając się pierwszą od 1997 roku Brytyjką, która awansowała do trzeciej rundy.

22-latce nie udało się jednak zajść dalej i zrozumiałe jest, że przegrała z zawodniczką, która w rankingu WTA jest o 296 miejsc wyżej od niej.

Gauff, aktualny mistrz US Open która jest rozstawiona z numerem drugim w grze pojedynczej kobiet, wyczarowała zwycięstwo 6-4 6-0 na korcie nr 1, eliminując Brytyjkę.

20-latek z Atlanty w stanie Georgia wyszedł na prowadzenie w pierwszym secie dzięki szybkiemu przełamaniu, mimo że brytyjska publiczność robiła wszystko, co mogła, aby dopingować Kartala, a niektórzy pełni pasji widzowie pod dachem krzyczeli: „No dalej, Sonay!”.

Kartal następnie znakomicie zdołała wyrównać wynik w ósmej partii i niemal zerwać dach – Gauff zaliczyła wówczas swojego pierwszego breaka w całym turnieju – jednak presja stała się zbyt duża, ponieważ Amerykanka natychmiast odzyskała prowadzenie.

Wygrawszy pierwszego seta 6-4, Gauff awansowała o poziom wyżej i przypieczętowała przełamanie w pierwszym gemie drugiego seta. Z czasem zyskała coraz większą przewagę i ostatecznie zapewniła sobie zwycięstwo 6-0 nad swoją brytyjską rywalką w dwóch setach.

Brytyjka Sonay Kartal walczyła dzielnie, ale ostatecznie przegrała w trzech setach (zdjęcie: Getty)

Szybki wzrost popularności Sony Kartal w tenisie

Przeciętni fani tenisa być może nie wiedzieli zbyt wiele o Sonay Kartal przed tegorocznymi Mistrzostwami, ale teraz brytyjska gwiazda zdecydowanie wkroczyła na scenę.

Po trzech zwycięstwach kwalifikacyjnych nad Suzan Lamens, Sijią Wei i Eriką Andreevą, Kartal pokonała w pierwszej rundzie turnieju głównego 29. rozstawioną Soranę Cirsteę, a następnie pokonała Clarę Burel, co umożliwiło dramatyczne starcie z Coco Gauff.

Amerykanka Coco Gauff objęła prowadzenie w pierwszym secie dzięki wczesnemu przełamaniu (zdjęcie: Getty)

Mówiąc o swoim szybkim wzroście w sporcie, Kartal powiedziała: „Myślę, że fizycznie bardzo się zmieniłam. Fizyczność nie była moją mocną stroną (w przeszłości).

„Zmieniłem to podczas lockdownu dość znacząco. Szybko stało się to słabością i siłą. Powiedziałbym, że to była najważniejsza rzecz.

„Myślę, że to po prostu mentalność wiary, że mam wysokie poziomy do osiągnięcia. Po prostu w pełni w to wierzę, inwestuję w to i ufam, że poniosę pewne straty, ale wkrótce nadejdą zwycięstwa”.

Nagrody pieniężne w Wimbledonie zwiększają Sonay Kartal

Sonay Kartal uważa, że nagroda pieniężna osiągnięcia, jakie odniosła w tym roku na Wimbledonie, mogą pomóc jej zajść jeszcze dalej w kobiecym tenisie.

„Myślę, że to mi pomoże na chwilę” – dodał Kartal. „To popchnie mnie do gry w większych turniejach i na większej scenie, a to jest to, co chcę robić pod koniec dnia.

„Tak, oczywiście, że to trochę łagodzi stres, bo wiem, że pod względem finansowym wszystko będzie w porządku”.

WIĘCEJ : Korek od butelki szampana uderzył w dach, przerywając mecz Carlosa Alcaraza na Wimbledonie

WIĘCEJ : Nick Kyrgios chwali „bezczelną” gwiazdę Wimbledonu za trolling rywala w meczu rewanżowym

WIĘCEJ : Andy Murray ujawnia „plan” na Wimbledon 2025 po wielkim roszczeniu Novaka Djokovica