Home Styl życia Autorka książki „The Book of Body Positivity”: Otyłość nie jest winą jednej...

Autorka książki „The Book of Body Positivity”: Otyłość nie jest winą jednej osoby, to wina całego społeczeństwa

39
0


Otyłości nie można już dłużej lekceważyć jako kwestii stylu życia. Ponieważ aż 42 procent populacji USA cierpi na otyłość, a prawie 70 procent osób jest określanych jako osoby z nadwagą, najwyższy czas, abyśmy aktywnie ocenili nasz styl życia i wprowadzili pewne ważne zmiany, które mogą przynieść nam szybką poprawę zdrowia i szczęścia. Lekarz z USA, dr Rajeev Karupati, niedawno wydał audiobooka zatytułowanego Książki o pozytywnym podejściu do ciała na Audible, aby zbadać związek między otyłością, stylem życia i medycyną. Eksplorując inspirację stojącą za książką, ekspert medyczny i autor rozmawiał z WION o przesłaniu, które chce przekazać tym, którzy chcą żyć zdrowo.

Oto zredagowane fragmenty czatu:

Otyłość nie jest winą jednostki, lecz winą społeczeństwa.

P: Jakie myśli i inspiracje towarzyszyły mi podczas pisania Księgi pozytywnego podejścia do ciała?

A: Posiadam certyfikat w zakresie otyłości, medycyny stylu życia i medycyny rodzinnej. Ta książka, Książki o pozytywnym podejściu do ciałamotywowane chęcią zajęcia się pilnym problemem dzisiejszego społeczeństwa – problemem otyłości i stygmatyzacji z nią związanej. W przeciwieństwie do innych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby serca, niewydolność nerek, problemy z wątrobą i inne, otyłość jest chorobą widoczną fizycznie. A otyłość, z definicji, jest stanem chorobowym. Nie stygmatyzujemy osób, które mają choroby takie jak nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca, prawda? Nie zawstydzamy ich. Niestety, zawstydzamy osoby, które mają stan chorobowy zwany otyłością.

Każdego, kto wygląda na większego, społeczność medyczna definiuje jako otyłego, na podstawie rozmiaru ciała. Są z tym dwa problemy. Dopóki społeczność medyczna definiuje otyłość na podstawie rozmiaru osoby, a nie tego, co dzieje się wewnątrz ciała, mamy problem, ponieważ 70% populacji ma nadwagę, a z pozostałych 30% część jest niedożywiona.

Innym powodem do niepokoju jest piętno związane z nadwagą. Musimy zdać sobie sprawę, że nie jest to problem indywidualny, ale problem społeczny. Jako społeczeństwo, stworzyliśmy go. Nie mieliśmy tego problemu 50-60 lat temu. W mojej książce przedstawiam przyczyny wzrostu otyłości i rozwiązania.

Nie każdy jest otyły, ale ma tkankę tłuszczową

P: Jakie wnioski, Twoim zdaniem, słuchacze wyciągną z tej książki audio?

A: Książka analizuje medyczne i psychospołeczne skutki fat shamingu. Opowiadam się za zastąpieniem słowa otyłość słowem otyłość. Innymi słowy, otyłość jest obecnie definiowana przez masę ciała danej osoby. W książce proponuję, aby obecną definicję otyłości zmienić na test przesiewowy. Na przykład, jeśli wskaźnik masy ciała (BMI) danej osoby wynosi określoną liczbę lub więcej, jest ona uważana za otyłą. I odwrotnie, jeśli zmienimy to na otyłość, dana osoba ma więcej otyłość, co oznacza, że ​​ma więcej nieprawidłowej tkanki tłuszczowej.

W mojej książce omawiam również przyczyny otyłości. Na przykład, z miłośników jedzenia staliśmy się społeczeństwem uzależnionych od jedzenia z powodu składników, które dodają do jedzenia. Jeśli przemysł spożywczy uczynił z nas uzależnionych od jedzenia, jak możemy kogokolwiek za to winić? Omawiam również bezpośredni związek między wiekiem a nawykami żywieniowymi. Wraz z wiekiem wykonujemy mniej czynności, ale nadal jemy to samo jedzenie, co wcześniej. Prowadzi to do przybierania na wadze. Omawiam takie rzeczy w mojej książce.

P: Jakie rady masz dla kogoś, kto zmaga się z otyłością?

A: Musimy rozpoznać różne czynniki społeczno-dynamiczne, rodzinne i zewnętrzne, które sprawiają, że ktoś jest otyły. Musisz zdać sobie sprawę, że to nie jest wina jednostki, ale to jednostka jest odpowiedzialna za rozpoznanie, co ją powoduje. Odpowiedzialność musi być, ale wina nie powinna być zrzucana na jednostkę.

P: Jak zapatrujesz się na kwestię dostępności w adaptacji audio Twojej książki?

A: Jeśli słuchasz książki, od razu wiesz, co autor mówi za pomocą słuchu. To tak, jakby autor mówił bezpośrednio lub rozmawiał z tobą i doradzał ci. Możesz słuchać krótkich informacji. Możesz słuchać przez 5-10 minut lub dłużej, jeśli masz czas. Możesz wrócić i posłuchać jeszcze raz. To bardzo proste.

zeba khan

Zeba jest reporterką mody i stylu życia, która interesuje się literaturą i wszystkim, co vintage. Marzy o pisaniu opowieści podróżniczych z każdego zakątka świata.Zobacz więcej