Strona główna Styl życia Carlos Rodon i Yankees próbują odciąć się od Strażników w piątym meczu

Carlos Rodon i Yankees próbują odciąć się od Strażników w piątym meczu

9
0

14 października 2024; Bronx, Nowy Jork, USA; Miotacz New York Yankees Carlos Rodon (55 l.) rzuca narzut podczas pierwszej rundy przeciwko Cleveland Guardians w pierwszym meczu ALCS w ramach play-offów MLB 2024 na stadionie Yankee. Obowiązkowe źródło: obrazy Brada Pennera-Imagn

CLEVELAND – Minęło tak dużo czasu, odkąd New York Yankees grali w World Series, że ostatni raz miało to miejsce, gdy Giancarlo Stanton był 19-letnim zawodnikiem niższej ligi Florida Marlins.

Tylko w tym sezonie po sezonie Stanton zaliczył cztery home runy, prowadząc Yankees do prowadzenia 3:1 nad Cleveland Guardians w American League Championship Series. Piąty mecz zostanie rozegrany w sobotę w Cleveland.

Ostatni home run Stantona w fazie play-off, jego trzeci w ALCS, był trzykrotnym uderzeniem, które pomogło Nowym Jorku odnieść zwycięstwo 8: 6 w czwartym meczu. Dzięki kolejnemu zwycięstwu Nowy Jork przenosi się do swojego pierwszego World Series od 2009 roku.

„Po prostu staram się uzyskać jak najwięcej informacji, każdy fragment filmu, jakikolwiek zamach, jakiego potrzebuję” – powiedział Stanton, który w okresie posezonowym 2020 zaliczył sześć home runów. „Jadam je i dlatego jestem po nich wyczerpany” – powiedział. . „Nie zawsze wyjdziesz na boisko i dobrze się spisałeś, ale dopóki będę miał wszystkie informacje, jakie uda mi się zdobyć, będę w dobrym miejscu”.

To Stanton zapewnił drużynie Yankees zwycięstwo w czwartkowym meczu nr 3, home runem w ósmej rundzie. Jednak Guardians wyrównali wynik po dwóch outach w końcówce dziewiątej tercji, po home runie Jhonkensy’ego Noela i kończącym grę homerem Davida Fry’ego w 10. tercji.

Niezrażeni Yankees objęli prowadzenie 2:0 w czwartym meczu po home runie Juana Soto, a w czwartym meczu wyszli na prowadzenie 2:0 i ani razu nie stracili bramki, mimo że Guardians ponownie walczyli. Stanton zaliczył trzy runy u siebie i objął prowadzenie 6:2 w Nowym Jorku, ale Guardians wrócili i zremisowali w ósmej rundzie, zanim byli o krok od eliminacji dzięki dwóm runom Yankees w dziewiątej.

W sobotę Nowy Jork wyśle ​​na kopiec leworęcznego Carlosa Rodona (1-1, 4,66 ERA). Miał 16-9 z ERA na poziomie 3,96 w 32 startach w sezonie zasadniczym, ale zmierzył się z Clevelandem dopiero w pierwszym meczu ALCS, kiedy oddał jeden run w ciągu sześciu rund i zdobył zwycięstwo.

„Myślę, że wrócę do domu, obejrzę jeszcze raz mecz nr 1 i zobaczę, jak zajmę miejsce w rankingu” – powiedział Rodon. „Jeśli chodzi o to, czego użyję (w piątym meczu), tak naprawdę nie mogę ci powiedzieć, ale wiem, że wyjdę tam i będę rywalizować w taki sposób, w jaki to robię. „

Rozrusznikiem Guardians w piątym meczu będzie praworęczny Tanner Bibee (0-1, 3,60), który w 31 startach w sezonie zasadniczym osiągnął bilans 12-8 z ERA na poziomie 3,47. Wytrzymał zaledwie 1 1/3 rundy w pierwszym meczu ALCS i przyjął porażkę, tracąc trzy runy (dwa zdobyte) po pięciu trafieniach.

Ponieważ Emmanuel Clase ma problemy, Strażnicy będą potrzebować wszystkiego, co mogą uzyskać od Bibee po tym, jak ich pole gry zostało wyczerpane w dwóch ostatnich meczach. Clase oddał dwa biegi w meczu 3, zapisując jeden bieg, i oddał dwa kolejne biegi w meczu 4 w przegranej.

„Wszyscy są zmęczeni” – powiedział menadżer Guardians Stephen Vogt zapytany o boisko. „Myślę, że często z nich korzystaliśmy. Musieliśmy to wykorzystać. „Oto kim jesteśmy.”

Po ważnych punktach w trzecim meczu Guardians zremisowali w czwartym meczu; Najpierw dodał runa w siódmej rundzie, po dublecie RBI Jose Ramireza, a następnie dublecie Josha Naylora w dwóch runach. W ósmym secie Cleveland zrobił sobie przerwę, zdobywając remis po powracającym Davidzie Fry.

Tym razem jednak Guardianom nie udało się dokończyć rajdu i w sobotę zakończyli sezon porażką.

„Wyjdziemy gotowi na zwycięstwo” – powiedział Vogt. „Oto kim są ci goście”.