Home Świat 14-letnia dziewczyna spada na śmierć, robiąc sobie selfie na szczycie wodospadu dla...

14-letnia dziewczyna spada na śmierć, robiąc sobie selfie na szczycie wodospadu dla swoich obserwatorów na TikToku: Nastolatka zostaje porwana przez rzekę i tonie, gdy zostaje uwięziona między dwoma skałami

52
0


Młoda kobieta zginęła, robiąc sobie selfie dla swoich obserwatorów na TikToku na szczycie wodospadu po tym, jak spadła i utonęła, uwięziona między dwiema skałami.

Moe Sa Nay, 14 lat, pozowała do zdjęć z przyjaciółmi, aby podzielić się nimi ze swoimi 150 000 obserwatorami w mediach społecznościowych, gdy 22 lipca poślizgnęła się na mokrych kamieniach przy wodospadzie Sinywa w południowo-wschodnim Myanmarze.

Nastolatkę porwał nurt rzeki, a jej ciało zostało uwięzione między dwoma dużymi głazami.

Nie mogąc się uwolnić, Nay utonął, gdy woda zalewała go w popularnej miejscowości turystycznej Paung w stanie Mon.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły ekipy ratunkowe, ale miały problemy z wydobyciem ciała młodego mężczyzny.

Moe Sa Nay, 14 lat, zginął 22 lipca, robiąc sobie selfie przy wodospadzie Sinywa w południowo-wschodnim Myanmarze, poślizgnąwszy się na mokrych kamieniach i wpadając do potoku.

Następnego ranka ratownicy wydostali martwe ciało nastolatka spomiędzy dwóch skał.

Następnego ranka ratownicy wydostali martwe ciało nastolatka spomiędzy dwóch skał.

Młodą kobietę porwał nurt rzeki, a jej ciało zostało uwięzione między dwoma dużymi głazami.

Młodą kobietę porwał nurt rzeki, a jej ciało zostało uwięzione między dwoma dużymi głazami.

Dramatyczne nagranie pokazuje, jak wolontariusze i strażacy walczą z uwolnieniem martwego ciała dziewczyny ze skał następnego ranka, 23 lipca.

Widziano, jak związali jej ręce liną i wyciągnęli ją przez wąski otwór.

Zespół ratunkowy Mon Zaw powiedział: „Ten, kto się poślizgnął, dotarł na dół, ale zmarł po tym, jak utknął między skałami.

„Zginęła, bo nie mogła się wydostać. Próbowali ją uratować, ale nie mogli jej wydostać. Wtedy przyszły organizacje pomocowe i urzędnicy”.

Ciało Moe przewieziono do Szpitala Ogólnego w Paung Township w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Tymczasem jej przyjaciółka, która również poślizgnęła się w wodospadzie, odniosła jedynie lekkie obrażenia.

Do tragedii doszło po tym, jak w kwietniu 39-letnia kosmetyczka spadła z wysokości 51 metrów, robiąc sobie selfie z malowniczej platformy widokowej na szczycie klifu.

Według naocznych świadków Inessa Polenko wspięła się na barierkę, potknęła się i spadła na plażę.

Ratownicy medyczni szybko przybyli na miejsce zdarzenia, ale zmarła w szpitalu po upadku z punktu widokowego Gagry w malowniczej Abchazji, oderwanym regionie Gruzji. ​​Punkt widokowy wychodzi na Morze Czarne.

Również w kwietniu dwóch studentów Uniwersytetu w Dundee utonęło po wpadnięciu do wodospadu „podczas próby zrobienia sobie selfie”.

Nay, która miała 150 000 obserwujących w mediach społecznościowych, utonęła, gdy woda zalała ją w popularnej wśród turystów miejscowości Paung w stanie Mon.

Nay, która miała 150 000 obserwujących w mediach społecznościowych, utonęła, gdy woda zalała ją w popularnej wśród turystów miejscowości Paung w stanie Mon.

Nastolatka pozowała do zdjęć ze swoją koleżanką, która również się poślizgnęła – odniosła jednak jedynie niewielkie obrażenia

Nastolatka pozowała do zdjęć ze swoją koleżanką, która również się poślizgnęła – odniosła jednak jedynie niewielkie obrażenia

Uważa się, że Jitendranath Karuturi (26 lat) i Chanhakya Bolisetti (22 lata) robili zdjęcia przy wodospadzie Linn de Tummel w pobliżu Blair Atholl, gdy się poślizgnęli i wpadli do rzeki.

Jak podano, zostali porwani przez wodę, a świadkiem tego był ich przyjaciel, który towarzyszył im podczas spaceru po pięknym terenie Highlands.

Ich ciała odnalazła Szkocka Straż Pożarna i Ratownicza.

Stało się tak po tym, jak nowe badania zasugerowały, że robienie selfie należy traktować jako „kwestię zdrowia publicznego”.

Naukowcy w Australii przeanalizowali artykuły naukowe i doniesienia medialne na temat obrażeń i zgonów spowodowanych przez selfie na całym świecie od 2008 roku.

Stwierdzono, że w ciągu 13 lat objętych badaniem zgłoszono ich blisko 400.

Ofiarami były prawdopodobnie turystki w wieku około 20 lat, a dwiema głównymi przyczynami śmierci były upadki i utonięcie podczas robienia zdjęcia.

Naukowcy stwierdzili, że społeczeństwo powinno być świadome ryzyka, jakie niesie ze sobą robienie sobie selfie – każdego dnia na całym świecie robi się około 92 milionów zdjęć – i zaapelowali do aplikacji mediów społecznościowych o zainstalowanie oprogramowania, które będzie ostrzegać ludzi przed niebezpieczeństwami związanymi z robieniem sobie selfie.

Dr Samuel Cornell, ekspert ds. ryzyka z University of New South Wales w Australii, i inni napisali w artykule: „Zjawisko incydentów związanych z robieniem sobie selfie należy postrzegać jako problem zdrowia publicznego wymagający reakcji ze strony służby zdrowia publicznego.

„Do tej pory niewiele uwagi poświęcano zapobieganiu incydentom związanym z robieniem sobie selfie poprzez metody zmiany zachowań lub wysyłanie użytkownikom wiadomości bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji.

„Podczas gdy wcześniejsze badania zalecały wyznaczanie stref bez selfie, stosowanie barier i oznakowań jako sposobów zapobiegania incydentom z robieniem sobie selfie, nasze wyniki sugerują, że mogą one nie być wystarczające.

„Rozsądnym rozwiązaniem może być również wysyłanie bezpośrednich wiadomości dotyczących bezpieczeństwa do użytkowników mediów społecznościowych”.