Amerykanin Ben Shelton przetrwał kolejny dreszczowiec na Wimbledonie

26
0

Ben Shelton ciągle znajduje sposób na przetrwanie i awans do Wimbledonu.

W swoim meczu drugiej rundy w czwartek, rozstawiony z numerem 14 Shelton odniósł swoje drugie zwycięstwo z rzędu w pięciu setach, pokonując kwalifikanta Lloyda Harrisa 4-6, 7-6(5), 6-7(5), 6-3, 7-6 (10-7) w trzy godziny i 49 minut. Poderwał też amerykańskich fanów na nogi.

„Atmosfera była bliższa temu, co dzieje się na meczu piłkarskim, niż można by się spodziewać na SW19” napisał Pracownicy ATP. „Kiedy Shelton zaatakował backhand Harrisa, by wymusić błąd przy 6/5 w tie-breaku w ostatnim secie, zdobywając decydującego mini-breaka, kibice wybuchnęli skandowaniem ‘USA, USA, USA’. To jest jak najbardziej stosowne, że jest 4 lipca”.

Korty trawiaste nie są mocną stroną Sheltona, co może tłumaczyć, dlaczego 14. zawodnik na świecie nie wygrywa łatwo meczów w All England Club. W 2024 roku 21-latek miał na trawie bilans 3-3, podczas gdy na innych nawierzchniach bilans 18-11. przez Tenis.com.

Zwycięstwo w dwóch zaciętych meczach na trawie może pomóc mu zbudować dynamikę, której potrzebuje, aby po raz pierwszy dotrzeć do czwartej rundy Wimbledonu.

W piątek po raz pierwszy zmierzy się z Denisem Shapovalovem. Shelton powinien mieć przewagę w tym pojedynku. W tym sezonie wygrał więcej meczów (20-14) niż 25-letni Kanadyjczyk (10-15).

Shelton przebił się w 2023 r., docierając do ćwierćfinału Australian Open i półfinału US Open. Jednak w tym roku nie awansował poza trzecią rundę Wielkiego Szlema. Głęboki bieg w Wimbledonie udowodniłby, że nadal jest wschodzącą gwiazdą i nie cofa się.