Home Świat Anglia zremisowała 1:1 z Danią po chaotycznym występie na Euro

Anglia zremisowała 1:1 z Danią po chaotycznym występie na Euro

13
0

Harry’ego Kane’agol w pierwszej połowie nie wystarczył, aby zapobiec kolejnemu chaotycznemu występowi Anglii i frustrującemu remisowi 1:1 z Danią na czwartkowym Euro 2024.

Kane, kapitan reprezentacji Anglii, strzelił swojego pierwszego gola w turnieju po 18 minutach, zapewniając wykończenie lewą nogą po błyskotliwym momencie Kyle’a Walkera, który ukradł piłkę Andreasowi Christensenowi i dośrodkował na środek.

Dania odpowiedziała szybko i skutecznie, gdy drużyna Garetha Southgate’a znalazła się w trudnej sytuacji w minutach po pierwszej bramce Kane’a. Morten Hjulmand wyrównał poziom swojej drużyny, po świetnym strzale spoza pola karnego w 34. minucie minął bramkarza Jordana Pickforda od wewnętrznej strony słupka.

Wynik zrodzi jedynie dalsze pytania dotyczące podejścia Southgate, ponieważ kreatywnemu duetowi Phila Fodena i Jude Bellingham po raz kolejny nie udało się połączyć z jakąkolwiek płynnością.

Być może eksperyment polegający na graniu Trenta Alexandra-Arnolda bez pozycji na środkowym pomocniku mógł zostać porzucony. Alexander-Arnold został usunięty na początku drugiej połowy, a na jego miejsce wprowadzono Conora Gallaghera, wyróżniającego się środkowego pomocnika.

Niedługo potem Foden trafił w słupek lewym uderzeniem z krawędzi pola karnego, co przypomniało mu jego uderzenia dla Manchesteru City w zeszłym sezonie. Tym razem jednak, mimo pokonania Kaspera Schmeichela, był o krok od upragnionego rezultatu.

Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja Anglii jest daleka od katastrofy. Istnieją pewne podobieństwa do jej grupy na Mistrzostwach Świata w 2022 r., gdzie po pierwszym zwycięstwie nastąpił remis – ze Stanami Zjednoczonymi – i trzymał los w swoich rękach.

Jeszcze więcej oczekiwano od jednej z najbardziej oczekiwanych drużyn przed turniejem, zwłaszcza po połączeniu Bellinghama i Fodena, graczy sezonu La Liga i angielskiej Premier League.

Southgate nie zmienił składu drużyny po niepewnym zwycięstwie nad Serbią, ale w połowie drugiej kwarty dokonał serii zmian, w zasadzie zastępując całą linię ataku. Foden ustąpił miejsca Jarrodowi Bowenowi, Bukayo Saka został zmieniony na Eberechi Eze, a najbardziej zaskakującym ze wszystkich posunięciem była zmiana kapitana Kane’a na rzecz wchodzącego Ollie Watkinsa.

Anglia zremisowała z Francją na poziomie +400 w zakresie wygranej Euro, co odzwierciedla wysokie oczekiwania pokładane w drużynie Southgate. Remis z Danią nie tylko zaprzepaścił szansę na zapewnienie sobie wczesnych kwalifikacji, ale także uwypuklił kruchość obecnego składu. Southgate i jego zespół mają pracę do wykonania.

Nadchodzący mecz ze Słowenią będzie kluczowy, ponieważ Anglii zależy na zapewnieniu sobie miejsca w kolejnej rundzie i przywróceniu zaufania kibiców. Southgate musi pilnie zaradzić tym niedociągnięciom, aby wznowić kampanię Anglii na Euro 2024 i spełnić wysokie oczekiwania pokładane w tym utalentowanym zespole.