Home Świat Argonauts przegrywają z niepokonanymi Roughriders w Reginie

Argonauts przegrywają z niepokonanymi Roughriders w Reginie

13
0

Treść artykułu

REGINA — Ta Saskatchewan Roughriders przedłużyli swoją passę zwycięstw w CFL do czterech meczów w piątek, pokonując Toronto Argonauts 30-23.

Saskatchewan poprawiło swój bilans na 4-0, natomiast Argonauts spadli do 2-2.

Marcus Sayles zdobył decydującą o zwycięstwie przyłożenie po przechwyceniu i powrocie z 54 jardów na 6:25 minut przed końcem czwartej kwarty.

Podanie rozgrywającego Argos Camerona Dukesa wyleciało z rąk odbiorcy Demonte Coxie, Sayles złapał piłkę i pobiegł wzdłuż linii bocznej, zdobywając przyłożenie. To była trzecia przechwycona piłka Saskatchewan w tym meczu.

Podczas następnego posiadania piłki przez Toronto, Dukes wykonał czwartą w tym meczu przechwyconą piłkę, którą Rolan Milligan przechwycił po raz drugi i zwrócił piłkę 49 jardów do linii 11 jardów Toronto.

Stając twarzą w twarz z trzecią szansą i golem z linii trzech jardów na 3:15 min. przed końcem meczu, Roughriders zdecydowali się na 11-jardowego gola polowego Bretta Lauthera, zwiększając przewagę do 30-20.

Argos zmniejszyli stratę do 30-23 na 1:56 przed końcem meczu, po 42-jardowym golu z pola Lirama Hajrullahu, ale to był najlepszy wynik, jaki udało się osiągnąć Toronto.

Argos objęli wczesne prowadzenie, gdy Janarion Grant zwrócił puntem 84 jardy na przyłożenie trzy minuty po rozpoczęciu gry. Był to pierwszy touchdown Granta jako Argos po podpisaniu kontraktu poza sezonem z Toronto po czterech sezonach w Winnipeg Blue Bombers.

Rozgrywający Saskatchewan Shea Patterson rozpoczął swój pierwszy mecz w CFL słabo, trafiając tylko jedno z pięciu podań na 12 jardów.

W drugiej kwarcie wszedł w rytm, kończąc pięć z sześciu podań na 82 jardy w ośmioakcyjnym, 94-jardowym ataku przyłożeniowym. Samuel Emilus zakończył atak 34-jardowym odbiorem przyłożeniowym.

W akcji Emilus wykonał ruch obrotowy na obrońcę Argos, Benjie Franklina, co pozwoliło zawodnikowi z Saskatchewan uwolnić się wzdłuż linii bocznej i bez przeszkód wejść do strefy punktowej.

Zespoły wymieniły się golami polowymi w swoich pierwszych akcjach drugiej połowy. Lauther z Saskatchewan był dobry z 28 jardów, a następnie Hajrullahu z 40. Saskatchewan prowadziło 13-12.

Roughriders powiększyli przewagę do 20-12 na 1:21 przed końcem trzeciej kwarty, gdy Patterson przedarł się dziewięć jardów do strefy punktowej Toronto.

Argos wyrównali na 20-20 po przyłożeniu z trzech jardów Ka’Deema Careya i przyjęciu piłki dającej dwa punkty przez Rasheeda Baileya pięć minut po rozpoczęciu czwartej kwarty.

Patterson zaczął w miejsce kontuzjowanego Trevora Harrisa. Od czasu podpisania kontraktu z „Riders” przed sezonem 2023, 38-letni Harris miał pecha z powodu dwóch kontuzji kolana.

W trzecim meczu sezonu 2023 doznał złamania kości piszczelowej w prawym kolanie i opuścił ostatnie 15 meczów rozgrywek.

Po operacji i długiej rehabilitacji Harris był gotowy na sezon 2024, ale dotarł dopiero na trzeci mecz, który odbył się 24 czerwca, kiedy to doznał skręcenia więzadła pobocznego przyśrodkowego w lewym kolanie.

30 czerwca został wpisany na listę kontuzjowanych na sześć meczów. Trener główny Saskatchewan, Corey Mace, opisał uraz jako „umiarkowane skręcenie” i nie wierzy, że kontuzja ta oznacza koniec sezonu Harrisa.

Mecz został opóźniony z powodu burzy, która miała miejsce w trakcie rozgrzewki drużyn.

Zawodnicy spędzili prawie pół godziny w swoich szatniach, zanim wrócili na boisko na kolejną 10-minutową rozgrzewkę. Początek meczu nastąpił 10 minut później niż pierwotnie planowano.

Argonauts ponownie zagrają na wyjeździe 11 lipca z Montreal Alouettes.