Home Świat Bahia i Juventude wykorzystują przewagę w ćwierćfinałach brazylijskiej ligi A-2

Bahia i Juventude wykorzystują przewagę w ćwierćfinałach brazylijskiej ligi A-2

14
0

Trzy pozostałe mecze ćwierćfinałowe Mistrzostw Brazylii kobiet A-2 rozegrano w tę niedzielę (30). Już jako goście Bahia i Juventude wypracowali sobie przewagę odpowiednio nad Jc Futebol Clube z Amazonas i Fortaleza z Ceará w pierwszym pojedynku przez nokaut w ćwierćfinale zawodów. W drugim meczu tej fazy drużyna Mixto z Mato Grosso zremisowała 0:0 z drużyną Instituto-3b, klubem z Amazonas.

Brazylijskie Młodzieżowe Kobiety A-2

Goście z przodu

W pojedynku rozegranym na stadionie Floro Mendonça, znanym jako Florão, w Itacoatiara, Amazonas, Bahia wygrała jednym golem w każdej połowie. W pierwszej połowie, w 25. minucie, napastniczka Ellen otrzymała podanie w polu karnym i zakończyła akcję dośrodkowaniem, po raz pierwszy, otwierając wynik. W drugiej połowie, w 36. minucie, zawodniczka ofensywna Kamile otrzymała piłkę na lewym skrzydle, wtargnęła w pole karne i dotknęła jej prawą nogą obok bramkarza, zwiększając wynik dla gości, co dało ostateczne wyniki meczu.

Opuszczając Północ na Północny Wschód, Fortaleza i Juventude były zremisowane 0-0 na CT Ribamar Bezerra, w Maracanau, Ceará, aż do 40. minuty drugiej połowy. To wtedy drużyna z Caxias do Sul objęła prowadzenie z napastnikiem Thalitą w 41. minucie. Po rzucie wolnym z obrony w kierunku pola karnego przeciwnika, numer 11 drużyny szmaragdowej wyprzedził bramkarkę Renatę, aby skierować piłkę do siatki i zagwarantować pozytywny wynik dla gości w brazylijskiej lidze kobiet A-2.

Powrót do ćwierćfinału

Decydujące mecze ćwierćfinałowe brazylijskich mistrzostw kobiet A-2 rozpoczną się w przyszłą sobotę (6). Na stadionie Arruda w Recife Sport podejmie Athletico o 15:00 (czasu brazylijskiego). Zespół z Paraná wygrał pierwszy mecz 1-0, więc zespół z Pernambuco musi odwrócić wynik. W niedzielę (7) Instituto-3b zmierzy się z Mixto u siebie, na Arena Amazônia w Manaus, o 16:30.

+ OBSERWUJ OTD NA TWITTERZE, I FACEBOOK

A w poniedziałek (8) gospodarzami będą Juventude i Bahia, które będą bronić swoich atutów odpowiednio przeciwko Fortalezie i Jc Futebol Clube. Dwa pojedynki brazylijskiej ligi kobiet A-2 zaplanowano na 19:00. Stadion Alfredo Jaconi w Caxias do Sul będzie gospodarzem pierwszego starcia, a Pituaçu w Salvadorze drugiego.