Home Świat Benfica wygrywa i zbliża się do fazy grupowej Ligi Mistrzyń Kobiet |...

Benfica wygrywa i zbliża się do fazy grupowej Ligi Mistrzyń Kobiet | Piłka nożna kobiet

10
0

Benfica wykonała w środę ważny krok w kierunku czwartego z rzędu występu w fazie grupowej Ligi Mistrzyń Kobiet, pokonując na wyjeździe Hammarby (2:1) w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej.

Gospodarzom prowadzenie w 16. minucie dała Norweżka Julie Blakstad, ale w 39. minucie Hiszpanka Cristina Martin-Prieto zdobyła swoją dziewiątą bramkę w siedmiu meczach dla „encarnadas” (w każdym z nich strzelając gole), a Andreia Norton w 47. minucie przypieczętowała powrót na boisko.

Rewanż zaplanowano na przyszłą środę (25 września) o godzinie 20:00 na stadionie Benfica Campus w Seixal.

Sporting będzie również starał się zapewnić sobie miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów. „Lwice” zagrają w czwartek z Realem Madryt o 16:00 na stadionie Aurélio Pereira, w pierwszym meczu drugiej i ostatniej rundy kwalifikacyjnej do fazy grupowej Ligi Mistrzów.