Strona główna Świat Bohaterskie akcje w ostatniej minucie meczu ze stanem Oklahoma pokazały, że BYU...

Bohaterskie akcje w ostatniej minucie meczu ze stanem Oklahoma pokazały, że BYU jest pretendentem do CFP

9
0

Przegrywając 35-31 z Oklahoma State na 1:21 do końca meczu, Brigham Young miał w piątkowy wieczór wystarczająco dużo magii, aby nie tylko odnieść zwycięstwo, ale także zachować nadzieje na tytuł Wielkiej 12 i miejsce w College Football Playoff żywy.

Niepokonany i zajmujący 13. miejsce w najnowszej ankiecie Associated Press dotyczącej futbolu akademickiego zespół BYU w ośmiu meczach zdobył 75 jardów, aby zakończyć swój powrót w ostatniej minucie, a podanie Jake’a Retzlaffa z 35 jardów do Dariusa Lassitera zapewniło drużynie Cougars prowadzenie na dobre w zaledwie 10 sekund wyjechał w drodze do zwycięstwo 38-35.

Zwycięska jazda nie tylko położyła kres szalonej piątkowej nocy w Provo (OSU i BYU wymieniły się wynikami w pięciu ostatnich posiadaniach w meczu), ale także sprawiła, że ​​Cougars byli niepokonani w rozgrywkach konferencyjnych, dołączając do Iowa State i Texas Tech jako jedyni Big Big 12 drużyn bez skazy w grze konferencyjnej przed sobotnimi pojedynkami.

Według kursy w BetMGM 19 październikaBYU ma teraz +325, aby wygrać Wielką 12, a faworytem jest jedynie stan Iowa (+150). Spotkania stanu Iowa i BYU nie są zaplanowane w sezonie zasadniczym, co oznacza, że ​​obaj rywalizują ze sobą jedynie podczas meczu o mistrzostwo w piłce nożnej Dr. Pepper Big 12 2024, który odbędzie się 7 grudnia w Arlington w Teksasie.

Tymczasem stan Iowa i Texas Tech (obecnie +1000, aby wygrać Big 12) spotkają się 2 listopada w Ames w kluczowym pojedynku dla rankingów.

Dla przypomnienia, utworzono WPRyb dla czterech najwyżej sklasyfikowanych mistrzów konferencji władzy rozstawionych od miejsc od miejsca od miejsca do czwartego i pożegnania w pierwszej rundzie CFP, więc wygranie Wielkiej 12 będzie dużą korzyścią dla każdej drużyny, która zwycięży.

Patrząc na harmonogram BYU, drużynie Cougars pozostały trzy mecze konferencji wyjazdowej (w Central Florida, Utah i Arizona State) oraz dwa mecze u siebie z Kansas i Houston. Spośród tych pięciu drużyn tylko stan Arizona przystąpił do sobotnich rozgrywek z rekordem zwycięstw w rozgrywkach konferencyjnych.

BYU pokazało, że potrafi wygrać w ofensywnych rzutach karnych, tak jak to miało miejsce w piątkowy wieczór lub gdy kontrolę przejęły jego obrona i zespoły specjalne (tak jak to miało miejsce w pęcherzach 38-9 ówczesnego nr. 13 Stan Kansas). To dobra wiadomość dla zespołu, który odnotował znaczną poprawę po obu stronach piłki od czasu, gdy w zeszłym sezonie w lidze Big 12 zanotował bilans 2-7, po tym jak opuścił mecz w kręgle.

Wybrany na 13. miejsce w konferencji w przedsezonowej ankieciePiątkowe zwycięstwo pokazało, że w tym sezonie w Provo szykuje się coś wyjątkowego.