Home Świat Botafogo zdobywa bramkę w końcówce, ale remisuje i potyka się; zobacz notatki

Botafogo zdobywa bramkę w końcówce, ale remisuje i potyka się; zobacz notatki

6
0

Po 10 latach powrotu do Maracanã Botafogo ma remis z Criciúmą, ale pozostaje liderem

18 na zewnątrz
2024
– 22:29

(aktualizacja o 22:53)

Tiquinho strzela, ale Botafogo remisuje tylko z Criciúmą

O Botafogo zmierzył się z Criciúmą w ten piątek (18), a po golach w doliczonym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1 na Maracanã. Z remisem Botafogo pozostaje liderem Brasileirão, ale traci szansę na posiadanie przewagi nad wiceliderem Palmy. Po powrocie do Świątyni Piłki Nożnej, Botafogo strzelił gola w doliczonym czasie gry, ale później doprowadził do remisu dla klubu Santa Catarina.

Botafogo zaliczyło 12 meczów z rzędu bez porażki, zdobył jednak tylko jeden punkt. Czarno-biała drużyna pozostaje na szczycie i walczy o tytuł Brasileirão, którego drużyna z Rio nie zdobyła od 1995 roku, kiedy w finale pokonała Santos.

Alvinegro pod wodzą Artura Jorge podtrzymał formę z ostatnich meczów i wygrał kolejny w rozgrywkach. W ostatnich meczach przeciwko niestrawnemu przeciwnikowi Alvinegro zdominował całą konfrontację, a wśród dobrego zbiorowego występu pozytywnym akcentem drużyny był Luiz Henrique, który zdominował ofensywne akcje meczu, ale zatrzymał się po niesamowitych interwencjach bramkarza przeciwnika oraz strzelec zwycięskiego gola Tiquinho Soares, który liczył na to, że Gustavo nie wepchnie piłki do siatki. Negatywną stroną drużyny jest Vitinho, który pomimo utrzymywania średniej średniej w ostatnich meczach i dobrych występów, na początku drugiej połowy stracił bramkę bez bramkarza. Oprócz bramkarza Botafogo, który mimo dobrego występu, gdy go o to poproszono, strzelił gola Criciúmy zaraz po bramce Tiquinho

Pozytywny akcent

Tiquinho szybuje: Pozytywnym wydarzeniem nie mogło być nic innego. Tiquinho wszedł na drugą połowę i po nieco ponad 10 minutach na boisku liczył na błąd bramkarza Criciúmy, który wepchnął piłkę do bramki i otworzył wynik dla Botafogo.

Negatywna atrakcja

Jan: W prawidłowym meczu negatywnym akcentem należy się Johnowi za to, że stracił bramkę, którą można było obronić zaraz po tym, jak Alvinegro otworzył wynik w doliczonym czasie gry.