Home Świat Brak przypadków Mpox w ośrodkach penitencjarnych – NCoS

Brak przypadków Mpox w ośrodkach penitencjarnych – NCoS

19
0


Nigeryjska Służba Więzienna (NCoS) potwierdziła, że ​​w żadnym z 256 ośrodków penitencjarnych w kraju nie odnotowano żadnego przypadku ospy Mpox, pomimo trwającego wybuchu epidemii w kilku stanach.

Informację tę ujawnił w piątek podczas wywiadu dla Nigeryjskiej Agencji Prasowej (NAN) Abubakar Umar, zastępca kontrolera służby więziennej i oficer ds. public relations służby więziennej.

Według Nigeryjskiego Centrum Kontroli Chorób (NCDC) w kraju odnotowano 48 przypadków ospy Mpox w 19 stanach i Terytorium Stołecznym (FCT), nie zgłoszono jednak żadnego przypadku śmiertelnego.

W odpowiedzi na wybuch epidemii rząd USA dostarczył Nigerii 10 000 dawek szczepionki 27 sierpnia, aby wesprzeć działania mające na celu powstrzymanie epidemii.

Umar uważa jednak, że sukces NCoS w zapobieganiu przedostawaniu się wirusa Mpox do ośrodków detencyjnych wynikał z proaktywnych środków, w tym rygorystycznych protokołów sanitarnych, zaleceń lekarskich i współpracy z władzami służby zdrowia.

Umar podkreślił, jak ważne jest zachowanie czujności, wyjaśniając, że w przypadku wykrycia ogniska choroby na zewnątrz NCoS natychmiast podejmuje działania mające na celu zapobiegnięcie narażeniu więźniów i personelu.

„Jednym z licznych kroków jest dbanie o higienę sanitarną w ośrodkach strzeżonych, co polega na zapewnieniu, że wszystkie niezbędne kroki mające na celu przestrzeganie dyrektyw personelu medycznego są traktowane poważnie.

„Co więcej, mamy solidny system, w którym w przypadku zauważenia ogniska choroby na zewnątrz podejmujemy proaktywne kroki, aby nie dopuścić do kontaktu personelu ani więźniów z osobami zakażonymi lub potencjalnie zakażonymi ani do zbliżania się do nich.

„Jednak najważniejszą rzeczą, jaką służba faktycznie podjęła na przestrzeni lat, jest kwestia środków zapobiegawczych, ponieważ chcemy zapewnić, aby w naszych ośrodkach penitencjarnych były zapewnione odpowiednie warunki sanitarne i odpowiedni system zaopatrzenia w wodę.

„Dzieje się tak, ponieważ większość tych chorób ma związek z tym, co nazywamy kwestią środowiska i kontaktu z osobą zarażoną, a mamy solidne dane i dobre wyniki, sądząc po przeszłości.

„Nigdy nie mieliśmy takiego wybuchu epidemii w naszych ośrodkach penitencjarnych i to nie będzie wyjątkiem, o czym zapewnił nas Kontroler Generalny NCoS, Haliru Nababa” – powiedział.

NCoS przypisuje również postępowe zmiany szerszym reformom wprowadzonym za rządów prezydenta Boli Tinubu, które skupiły się na poprawie infrastruktury i dobrostanu systemu penitencjarnego. Umar powiedział, że działania ministra spraw wewnętrznych Olubunmi Tunji-Ojo i kontrolera generalnego NCoS Haliru Nababy pomogły zagwarantować, że ośrodki penitencjarne pozostaną wolne od zakażeń.

Umar zapewnił opinię publiczną, że NCoS będzie nadal ściśle współpracować z Ministerstwem Zdrowia i władzami stanowymi, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa Mpox w którejkolwiek ze swoich placówek.

„Jak powiedziałem wcześniej, robimy tak wiele, aby mieć pewność, że nigdy nie będziemy świadkami takich zdarzeń w naszych ośrodkach detencyjnych dzięki proaktywnym działaniom podjętym przez naszą służbę, polegającym na skutecznej koordynacji działań naszego personelu medycznego.

„Mamy na celu zagwarantowanie, że kwestia warunków sanitarnych będzie traktowana poważnie w naszych ośrodkach penitencjarnych, a także zapewnienie, że dostawa wody do naszych ośrodków nie będzie stanowić zagrożenia dla więźniów.

„To również obejmuje zapewnienie niezbędnej pomocy medycznej naszym obu wysoko notowanym ośrodkom detencyjnym, a nawet tym, które nie są zagrożone takim Mpox. Robimy tak wiele. Żadnych przypadków Mpox w ośrodkach detencyjnych.

„Służba rozpoczęła również budowę trzech jednostek centrów ochrony o dużej pojemności, składających się z 3000 cel, w każdym z trzech stref geopolitycznych w kraju.

Znajdują się one w Kano (północny zachód), Karshi-Abuja (północno-centralny) i stanie Bori Rivers (południe-południe) i mają na celu stawienie czoła wyzwaniom, z jakimi boryka się NCoS w zakresie zakwaterowania więźniów.

„Współpracujemy z rządami stanowymi, np. z Ministerstwem Zdrowia w niektórych z tych stanów, aby mieć pewność, że działamy z nimi synergicznie.

„Robimy to, aby zapobiec podobnej epidemii, ponieważ gdyby do niej doszło, byłoby to bardzo widoczne w społeczności, w której znajdują się nasze ośrodki strzeżone” – powiedział agencji NAN.

W międzyczasie NCoS rozpoczęło budowę ośrodków ochrony o dużej pojemności w kluczowych regionach, aby zmniejszyć przeludnienie i poprawić warunki sanitarne.



Source link