Home Świat Brytyjskie uniwersytety wydają więcej na wsparcie finansowe dla studentów zagranicznych niż ich...

Brytyjskie uniwersytety wydają więcej na wsparcie finansowe dla studentów zagranicznych niż ich brytyjskie odpowiedniki, ujawniają dane

23
0


|

Jak wynika z danych, uniwersytety przeznaczają na wsparcie finansowe studentów zagranicznych więcej środków niż ich brytyjskie odpowiedniki.

Uczelnie stosują nagrody pieniężne i zniżki w czesnym, aby przyciągnąć atrakcyjnych studentów zagranicznych.

Uczelnie wypłacają miliony funtów w formie stypendiów naukowych, przyznawanych na podstawie oceny dochodów oraz w formie obniżek opłat, aby pomóc studentom studiów licencjackich i magisterskich pokryć koszty.

Część pochodzi ze źródeł zewnętrznych, większość jednak pochodzi z kas uniwersyteckich.

Jednakże dane dotyczące dostępu do informacji pochodzące z 26 uniwersytetów pokazują, że wydają one więcej na wsparcie studentów zagranicznych niż ci w Wielkiej Brytanii.

Te uniwersytety były jedynymi, które odpowiedziały wyczerpująco na prośbę wysłaną do wszystkich uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

W ubiegłym roku uniwersytety wydały 151,3 mln funtów na wsparcie dla studentów zagranicznych – 136,8 mln funtów na studia podyplomowe i 14,5 mln funtów na studia licencjackie, w porównaniu ze 149,1 mln funtów na studia w Wielkiej Brytanii

W Glasgow Caledonian 4458 zagranicznych absolwentów studiów podyplomowych otrzymało 6,6 mln funtów, podczas gdy 223 absolwentów z Wielkiej Brytanii otrzymało 320 497 funtów

W Glasgow Caledonian 4458 zagranicznych absolwentów studiów podyplomowych otrzymało 6,6 mln funtów, podczas gdy 223 absolwentów z Wielkiej Brytanii otrzymało 320 497 funtów

Łącznie w ubiegłym roku wydano 151,3 mln funtów na pomoc dla studentów zagranicznych – 136,8 mln funtów na studia podyplomowe i 14,5 mln funtów na studia licencjackie.

Wydatki na lokalnych studentów wyniosły łącznie 149,1 mln funtów – 56,1 mln funtów na studia podyplomowe i 93 mln funtów na studia licencjackie.

Na Uniwersytecie w Sussex zagraniczni absolwenci otrzymali 3,2 mln funtów, podczas gdy absolwenci krajowi otrzymali 779 tys. funtów.

W Glasgow Caledonian 4458 zagranicznych absolwentów otrzymało 6,6 miliona funtów, podczas gdy 223 absolwentów z Wielkiej Brytanii otrzymało 320 497 funtów.

Z powodu darowizn uniwersytety tracą miliony funtów z tytułu opłat uiszczanych przez tych studentów, które w zależności od kierunku wahają się od 11 000 do 30 000 funtów, a w przypadku kierunku medycznego mogą wynieść nawet 67 000 funtów.

Uważa się jednak, że warto nakłonić ich do złożenia wniosków, a liczba studentów zagranicznych podwoiła się w ciągu ostatnich czterech lat.

Opłaty pobierane przez zagranicznych studentów utrzymują uniwersytety na powierzchni, ale dane dotyczące wiz wskazują, że w tym roku liczba zapisów może spaść z powodu nowych ograniczeń dotyczących osób pozostających na ich utrzymaniu.

Chris McGovern, przewodniczący Kampanii na rzecz Prawdziwej Edukacji, powiedział: „Jeśli zostaną jakieś pieniądze, należy je przeznaczyć na wsparcie młodych ludzi w Wielkiej Brytanii.

„Jakość edukacji, a nie łapówki, jest najlepszym i najuczciwszym sposobem na przyciągnięcie zagranicznych studentów”.

Na Uniwersytecie w Sussex zagraniczni absolwenci otrzymali 3,2 miliona funtów, podczas gdy krajowi studenci otrzymali 779 000 funtów.

Na Uniwersytecie w Sussex zagraniczni absolwenci otrzymali 3,2 miliona funtów, podczas gdy krajowi studenci otrzymali 779 000 funtów.

Rzecznik Sussex powiedział, że wsparcie dla studentów zagranicznych jest większe, ponieważ czesne jest znacznie wyższe, a na studiach podyplomowych studiuje więcej studentów zagranicznych niż krajowych.

Rzecznik Glasgow Caledonia powiedział, że wsparcie dla studentów studiów podyplomowych w Wielkiej Brytanii i za granicą „nie jest porównywalne” ze względu na „znaczną różnicę” w opłatach.

Przedstawiciele Universities UK stwierdzili: „Studenci zagraniczni wnoszą ogromny wkład w gospodarkę Wielkiej Brytanii i sukces naszych uniwersytetów, m.in. dofinansowując studia studentów z Wielkiej Brytanii poprzez dodatkowe opłaty, które płacą za naukę w naszym kraju”.

Uniwersytety zapewniają studentom w Wielkiej Brytanii znaczne wsparcie finansowe w formie stypendiów, zasiłków i, coraz częściej, funduszy pomocowych.