Home Świat Corinthians zdobywa bramkę pod koniec meczu, pokonuje Vitórię i wraca na zwycięską...

Corinthians zdobywa bramkę pod koniec meczu, pokonuje Vitórię i wraca na zwycięską ścieżkę w brazylijskiej lidze

19
0

Giovane strzela gola w ostatnich minutach i zapewnia zwycięstwo Timão nad Leão 3:2 w 14. rundzie krajowych rozgrywek

Corinthians pokonuje Vitorię –

W uduszeniu, Koryntian powrócił na zwycięską ścieżkę w brazylijskiej Championship. W czwartek Timão pokonał Vitórię 3-2 w 14. rundzie brazylijskiej Championship na Neo Química Arena. Rodrigo Garro, dwa razy, i Giovane zapewnili zwycięstwo w 49. minucie drugiej połowy. Alerrandro strzelił oba gole dla Leão.

Dzięki temu wynikowi Corinthians pozostaje w Z4, ale awansował na 17. miejsce z 12 punktami. Z drugiej strony Vitória spada na 16. miejsce, również z taką samą liczbą punktów. Teraz drużyny wracają na boisko w niedzielę na 15. rundę brazylijskich mistrzostw. Timão pojedzie do Belo Horizonte, aby zmierzyć się z rejso godz. 16.00 w Mineirão. Lions zmierzą się z Criciúmą o 18:30 w Barradão.

Corinthians pokonuje Vitórię – Zdjęcie: Reprodukcja

Garro ratuje Timão w pierwszej połowie

Z tymczasowym trenerem Corinthians rozpoczął grę z innymi zawodnikami niż w kilku ostatnich meczach. I na początku to zadziałało. Zespół stwarzał okazje i był bardziej agresywny w ataku. Pedro Henrique i Wesley mieli okazje na zdobycie gola. Jednak to Rodrigo Garro dwukrotnie trafił do siatki. Drugi gol był świetny, z numerem 10 na koszulce, w górnym rogu. W rzeczywistości drużyna gospodarzy również miała spadek formy. Z drugiej strony Vitória z kolei wykorzystała moment, aby zaatakować bardziej. W jednej z okazji Alerrandro wykorzystał odbicie w polu karnym i wyrównał wynik. Ostatecznie pojedynek był bardziej woli niż techniki.

Mała inspiracja

Po przerwie Vitória wróciła z bardziej agresywną postawą. Zespół z Bahia nacierał i utrudniał Corinthians wyprowadzanie piłki. Jednak gra była mało inspirująca dla obu stron. Zespół z São Paulo pozostał bardziej defensywny i przeszedł do kontrataku, ale brakowało mu organizacji, aby precyzyjnie określić wynik. Z drugiej strony zespół z Bahia miał nawet momenty, aby naciskać, ale zawsze nie trafiał ostatniego podania.

Intensywne zakończenie

W jednym z ataków Vitórii Janderson otrzymał piłkę w polu karnym, piłka trafiła w rękę Léo Maná, a sędzia przyznał rzut karny. Alerrandro spokojnie strzelił gola dla Lions na Neo Química Arena. Ale drużyna São Paulo się nie poddała. Ostatecznie Giovane, który wszedł na boisko w drugiej połowie, zdobył zwycięskiego gola w ostatniej minucie ku uciesze kibiców.

KORYNTIAN 3X2 ZWYCIĘSTWO

Mistrzostwa Brazylii 2024 – 14. runda

Data i godzina: 4/7/2024, godz. 20:00 (czasu brazylijskiego)

Lokalny:Neo Chemistry Arena, Sao Paulo (SP)

KORYNTIANIE:Matheus Donelli; Matheuzinho, Gustavo Henrique, Cacá i Hugo; Raniele (Leo Maná, 37’/2. połowa), Igor Coronado (Matheus Araújo, 25’/2. połowa), Rodrigo Garro; Wesley (Ryan, 25’/2. połowa), Pedro Henrique (Angel Romero, 14’/2. połowa) i Yuri Alberto (Giovane, 37’/2. połowa). Technik:Raphael Laruccia.

ZWYCIĘSTWO:Lucas Arcanjo; Willean Lepo, Caio Vinicius (Raúl Cáceres, 30’/1. połowa), Wagner Leonardo, PK (Janderson, 15’/2. połowa); Luan, William Oliveira, Jean Mota (Zé Hugo, 15’/2. połowa), Matheuzinho; Alerrandro i Lucas Esteves. Technik:Thiago Carpini.

Cele:Rodrigo Garro, 25’/1. H (1-0); Alerrandro, 36’/1. H (1-1); Rodrigo Garro, 40’/1. H (2-1), Alerrandro, 40’/2. H (2-2), Giovane, 49’/2. H (3-2)

Sędzia:Gustavo Ervino Bauermann (Karolina Południowa)

Asystenci: Thiaggo Americano Labes (Karolina Południowa) i Bruno Muller (Karolina Południowa)

BYŁ:Caio Max Augusto Vieira (RN)

Żółta karta:Igor Coronado, Yuri Alberto, Caca (COR)