Home Świat Dwóch sportowców zginęło podczas mistrzostw świata w triathlonie w Hiszpanii | Hiszpania

7
0

Dwóch sportowców zginęło w ten czwartek podczas związanych z wiekiem zawodów Mistrzostw Świata w Triathlonie, które odbywają się w Torremolinos w Hiszpanii, ogłosił World Triathlon w oświadczeniu w mediach społecznościowych.

„Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj, 17 października, podczas Mistrzostw Świata w Triathlonie zmarło dwóch uczestników (jeden z Meksyku, drugi z Wielkiej Brytanii). Składamy najszczersze kondolencje ich rodzinom, przyjaciołom, federacjom narodowym i całej rodziny triathlonowej” – poinformowała organizacja.

Według agencji EFE ofiarami są dwaj mężczyźni, którzy rywalizowali w tej kategorii wiekowej, zginęli w różnych okolicznościach. Meksykański sportowiec zmarł podczas segmentu pływania, a brytyjski sportowiec podczas segmentu biegania.

57-letni brytyjski sportowiec doznał zatrzymania akcji serca, a służby ratunkowe otrzymały telefon z powiadomieniem o osobie, która zemdlała na promenadzie Torremolinos w Maladze podczas zawodów biegowych około godziny 16:15. zgłoszone przez EFE.

Mistrzostwa Świata w triathlonie odbędą się do niedzieli w Torremolinos.

Portugalka Maria Tomé, która była obecna na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024zdobyła w czwartek brązowy medal w konkursie do lat 23, który zdobyła Węgierka Karolina Helga Horváth, a drugie miejsce zajęła Słowaczka Zuzana Michalickova.