Home Świat FG wspiera flamingi po zwycięstwie 4:1 nad Nową Zelandią

FG wspiera flamingi po zwycięstwie 4:1 nad Nową Zelandią

7
0

Minister sportu Nigerii, senator John Enoh, pochwalił reprezentację tego kraju kobiet do lat 17 za zwycięstwo 4:1 nad Nową Zelandią w pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata FIFA U-17 Kobiet.

Flamingi rozpoczęły swoją kampanię imponującym występem, pokonując Nową Zelandię w środowy wieczór.

Nigeryjczyk Shakirat Moshood strzelił jednego z najszybszych goli w rozgrywkach od ich powstania 16 lat temu, a pierwszego gola strzelił zaledwie 80 sekund na stadionie CFC.

Strzał Taiwo Adegoke zza pola karnego został błędnie oceniony przez bramkarza, który w 13. minucie skierował piłkę nad linię bramkową i dał Nigerii prowadzenie 2:0.

Abdulwahab i Taiwo Afolabi dodali jeszcze dwa gole dla Flamingów, zanim Saxon strzelił gola pocieszenia dla Nowej Zelandii w drugiej połowie.

Minister jest zachwycony, że Flamingi rozpoczęły mecz od zwycięstwa i nalegał, aby nie traciły koncentracji.

Powiedział: „Flamingi napawały Nigerię dumą dzięki temu fantastycznemu zwycięstwu. Ich wyjątkowa gra odzwierciedla ogromny talent i potencjał naszych młodych zawodniczek.

„To zwycięstwo jest świadectwem ciężkiej pracy i poświęcenia wszystkich osób zaangażowanych w przygotowania zespołu. Niezbędne jest, abyśmy nadal wspierali sport kobiet i inwestowali w niego, aby wspierać ich rozwój i sukcesy.

Minister nalegał, aby Nigeryjczycy wspierali drużynę w dążeniu do zwycięstwa w zawodach po raz pierwszy w historii Nigerii.

Powiedział: „Zjednoczmy się jako naród, aby wspierać nasze dziewczyny w dążeniu do zwycięstwa i reprezentować Nigerię na arenie międzynarodowej”.

Trener Flamingów Bankole Olowookere był zachwycony występem drużyny w pierwszym meczu.

Powiedział: „To dla nas dobry pierwszy mecz. Bierzemy ich takimi, jakimi są, więc był to dla nas dobry mecz, strzeliliśmy cztery gole i straciliśmy tylko jednego, więc nieźle jak na nasz pierwszy mecz.

W drugim spotkaniu grupy A Ekwador pokonał gospodarza, Dominikanę 2:0.

Flamingi ponownie zmierzą się z Ekwadorem w sobotni wieczór na stadionie Cibao.