Home Świat Hiszpania awansowała do półfinału Euro 2024 po dramatycznym zwycięstwie nad Niemcami

18
0

Treść artykułu

STUTTGART, Niemcy — Rezerwowy Mikel Merino poprowadził Hiszpanię do półfinału Mistrzostw Europy, pokonując w piątek Niemcy 2:1 w dogrywce.

Gol wyrównujący Floriana Wirtza w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry doprowadził do dogrywki.

Dani Olmo — który asystował przy zwycięskim golu Merino — zdobył otwierającą bramkę na początku drugiej połowy.

Hiszpański obrońca Dani Carvajal został wyrzucony z boiska pod koniec dogrywki za drugą żółtą kartkę i zostanie zawieszony na wtorkowy półfinał przeciwko Portugalii lub Francji. Inny obrońca Robin le Normand również opuści mecz po otrzymaniu żółtej kartki.

Wynik ten zakończył karierę Niemca Toniego Kroosa.