Home Świat Hiszpania pokonuje Niemcy i awansuje do półfinału #UEFA #EURO2024

Hiszpania pokonuje Niemcy i awansuje do półfinału #UEFA #EURO2024

20
0

ŁAMANIE: Hiszpania pokonuje Niemcy Aby zakwalifikować się do #UEFA #EURO2024 Półfinał—-Genius Media Nigeria informuje, że Hiszpania właśnie wyeliminowała gospodarza, Niemcy, z trwających rozgrywek EURO 2024.

Mikel Merino strzelił gola w dogrywce, dzięki czemu Hiszpania pokonała Niemcy 2:1 w ćwierćfinale Euro 2024

Dzięki temu Niemcy stały się pierwszym krajem-gospodarzem Euro, który odpadł w ćwierćfinale.

Gospodarze nie mogli wiele zdziałać, walczyli do samego końca, ale wynik nie poszedł po ich myśli.

To było niesamowite zwycięstwo, dzięki któremu faworyci do tytułu Euro 2024 kontynuowali kampanię, zdobywając kolejny tytuł, który pozwolił im znaleźć się na szczycie tabeli krajów mających szanse na zdobycie pucharu.

Był to najważniejszy mecz ćwierćfinałowy, do którego oba kraje podchodziły z dużymi oczekiwaniami.

Hiszpania rozpoczęła mecz dobrze, dominując nad grą, aż do momentu, gdy Toni Kroos faulował Pedriego i piłkarz został zmieniony w meczu, który mógł być jego ostatnim meczem przed Euro.

Niemcy również dobrze się bawili, próbując zobaczyć, co mogą zdziałać, gdy spotkanie trwało dalej, a oni szukali czegoś więcej.

Choć wydarzyło się wiele, nic nie mogło zmienić wyniku, który pozostał niezmienny od 40. minuty.

Hiszpania i Niemcy zadowoliły się bezbramkowym remisem 0:0 przez 45 minut, nie potrafiąc mimo szans na zdobycie bramki.

Obie drużyny spisały się lepiej, ale pech chciał, że tylko jednej udało się odnieść zwycięstwo.

Niemcy nadal naciskali z całych sił, ale nie przynosiło to im tyle korzyści, ile powinni, a wynik pozostawał bezbramkowy.

Dani Olmo wykorzystał szansę w 51. minucie po dobrej współpracy z Yamalem Lamine, który zaliczył asystę, a napastnik wykończył akcję i podwyższył wynik na 1:0.

Gra toczyła się do 89. minuty, w której Florian Writz strzelił wyrównującą bramkę, dzięki czemu obie drużyny zakończyły 90 minut wynikiem 1-1.

W dogrywce obaj zawodnicy walczyli dzielnie i stwarzali sobie okazje, aż do 119. minuty, kiedy to Dani Olmo podał podanie do Mikela Merino, który podwyższył wynik na 2-1.

Niemcy, gospodarze meczu, nie mieli szczęścia i przegrali 2:1 z Hiszpanią, która dotarła do półfinału po 120 minutach gry.