Home Świat Holandia wkracza do ćwierćfinału, pokonując Rumunię 3-0

Holandia wkracza do ćwierćfinału, pokonując Rumunię 3-0

13
0

Rumuńska passa Kopciuszka dobiegła końca na Euro 2024 po tym, jak przegrała z Holandią w 1/8 finału.

Cody Gakpo otworzył lawinę bramek, a następnie Donyell Malen strzelił dwa gole w drugiej połowie, dzięki czemu Holandia pokonała Rumunię 3:0 i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Euro 2024.

Gakpo zdobył bramkę dla Holendrów w 20. minucie, a później asystował Malenowi przy drugim golu pod koniec drugiej połowy, a później dorzucił trzeciego, powiększając swój dorobek tego wieczoru.

Pomimo niedawnych problemów w turniejach światowych, Holendrzy mogliby jeszcze bardziej zwiększyć przewagę bramkową. Rumunia, która była na szczycie grupy E, nie była w stanie wywrzeć wpływu w zaledwie drugim meczu fazy pucharowej Mistrzostw Europy od ćwierćfinału z Włochami w 2000 r.