Home Świat Jayson Tatum tworzy niechcianą historię w Game 4

Jayson Tatum tworzy niechcianą historię w Game 4

19
0

Jaysona Tatuma podczas czwartego meczu finałów NBA leżał na parkiecie z minusem -33, jako cześć Celtics ponieśli porażkę 122-84 do Mavericks. Statystyki oznaczały, że gwiazda Celtics została pierwszym zawodnikiem w historii finałów NBA, który w swojej posezonowej karierze rozegrał dwa takie mecze.

Poprzednia taka gra Tatuma miała miejsce podczas tego meczu Drugi mecz finałów NBA 2022 kiedy drużyna C przetrwała 107-88 przeciwko Warriors. Tatum zakończył ten mecz z 28 punktami, sześcioma zbiórkami i trzema asystami, ale na jego plus-minus z wdzięcznością wpłynęła marna trzecia kwarta, w której Warriors pokonali Celtics 35-14.

Tatum rozegrał wszystkie 12 minut trzeciej kwarty i miał minus 21. Skończył mecz z minusem-36.

Pomimo 38-punktowej straty w piątkowy wieczór, Tatum – którego zespół prowadzi w serii 3:1 – brzmiał bardzo optymistycznie, jeśli chodzi o szanse jego zespołu na pokonanie Mavericks w kolejnych trzech próbach.

„Nie możemy zmienić tego, co wydarzyło się dziś wieczorem” – powiedziała Tatum reporterom. „Zawsze mówimy (czy) przegrasz dwoma, czy przegrasz 30, to wszystko liczy się tak samo. Ale naprawdę musimy być lepsi. Nie szukamy żadnych wymówek. Musimy być lepsi i będziemy. będzie lepiej.”

Gwiazdor rozpoczął serię jako główny faworyt do zdobycia nagrody MVP finałów NBA. Jednakże, Jaylen Brown przewyższył Tatuma faworytem po imponującym zdobyciu 30 punktów w trzecim meczu.

Przez cztery mecze finałów NBA Tatum i Brown idą łeb w łeb w liczeniu statystyk, mimo że ten ostatni zdobył mnóstwo pochwał za swoje umiejętności w defensywie. Podczas gdy Tatum notuje średnio 20,0 punktów, 7,8 zbiórek i 7,3 asyst, Brown notuje 20,8 punktów, 4,8 zbiórek i 4,8 asyst. W związku z tym jeden lub drugi może przypieczętować nagrodę świetnym występem w poniedziałkowym meczu nr 4.