Home Świat Jovane Guissone debiutuje zwycięsko i dociera do ćwierćfinału w szpadzie

Jovane Guissone debiutuje zwycięsko i dociera do ćwierćfinału w szpadzie

18
0

PARYŻ – Obecny wicemistrz paraolimpijski w szpadzie mężczyzn B, Jovane Guissone, zadebiutował w Paryżu-2024 przed czasem. Jako najwyżej rozstawiony Brazylijczyk wszedł bezpośrednio do rundy 16 i miał grać około 4:40 rano (czasu brazylijskiego). Jednak pojedynek uchodźcy Amelio Castro i Argentyńczyka Hugo Alderete spowodował, że Argentyńczyk wycofał się, a mecz został przesunięty do przodu. W napiętym meczu Brazylijczyk ostatecznie odskoczył i wygrał 15-10. Z drugiej strony Mônica Santos przegrała w swoim debiucie.

Guissone

Pojedynek Guissone i Castro miał bardzo wyrównane pierwsze dwie połowy. Mając niewiele do stracenia, sportowiec z drużyny Refugee ruszył za Brazylijczykiem i punkt po punkcie zakończył spór. Jednak obecny srebrny medalista w broni grał lepiej w ostatniej fazie i wygrał 15 do 10.

W ćwierćfinale męskiej szpady B Jovane Guissone zmierzy się z Chinką Jie Zhang. Pojedynek zaplanowano na 6:40 rano (czasu brazylijskiego). Jeśli wygra ponownie, Guissone wróci na tor o 10:10 rano.

Eliminacje w kategorii kobiet

Oprócz Guissone, w szpadzie B wziął udział jeszcze jeden Brazylijczyk. Jednak Mônica Santos nie była w stanie awansować. W starciu z Eun Hye Cho z Korei Południowej, obecną wicemistrzynią świata, Brazylijka nie miała szans i przegrała w pierwszej tercji z wynikiem 15 do 1.