24 temu
2024
– 00:38

(aktualizacja o 00:54)

W pojedynku obowiązującym w sezonie zasadniczym WNBA, najważniejszej kobiecej ligi koszykówki na świecie, Chicago Sky odrobiło straty, pokonując Connecticut Sun, które wygrały mecz 82 do 80. Po stronie przegranej drużyny wyróżniała się Brazylijka Kamilla Cardoso, która została wybrana najlepszą zawodniczką boiska.

Camilla Cardoso

Kamilla, która od początku gry była starterem Sky, zakończyła mecz z 18 punktami, sześcioma zbiórkami, dwiema asystami i jednym przechwytem w 37 minut gry. Wyróżniała się również w rzutach z pola: 73%, trafiając osiem koszy z 11 prób. Koleżanką z drużyny Brazylijki, która również się wyróżniała, była napastniczka Angel Reese, która zdobyła 13 punktów i niesamowite 20 zbiórek. W Connecticut rozgrywająca Marina Mabrey zakończyła mecz jako najlepsza strzelczyni z 24 punktami.

Po remisie w pierwszej kwarcie, Connecticut Sun zdominowało rywali w kolejnej kwarcie i objęło prowadzenie, wygrywając 28-18. Następnie Chicago Sky rozwinęło się w meczu i udało się odwrócić losy gry. Franczyza Kamilli Cardoso prowadziła w grze do ostatniej minuty, kiedy to przegrali z przeciwnikami i w piątek (24) zostali pokonani.

+ ŚLEDŹ OTD NA , TWITTERZE, , I FACEBOOK

Było to 21. zwycięstwo Sun w WNBA, które obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Sky z kolei zajmuje czwarte miejsce z wynikiem 11 zwycięstw i 17 porażek.