Home Świat Kanadyjczyk Andreescu przegrywa mecz trzeciej rundy z Paolinim na Wimbledonie

Kanadyjczyk Andreescu przegrywa mecz trzeciej rundy z Paolinim na Wimbledonie

13
0

Treść artykułu

Bianca Andreescu z Mississauga w Ontario odpadła z drabinki singla kobiet na Wimbledonie po przegranej w meczu trzeciej rundy z Włoszką Jasmine Paolini w dwóch setach 7-6 (4), 6-1 w piątek.

Zajmująca siódme miejsce Paolini, która w ubiegłym miesiącu pokonała Kanadyjkę na kortach Rolanda Garrosa i tym samym awansowała do finału French Open, wygrała 76 procent swoich pierwszych serwisów i przełamała Andreescu cztery razy z siedmiu okazji w meczu trwającym godzinę i 31 minut.

Andreescu popełnił 21 niewymuszonych błędów, podczas gdy Paolini popełnił 13.

Zwycięstwo Paolini oznacza, że ​​w czwartej rundzie zmierzy się albo z Ukrainką Martą Kostyuk, albo z Amerykanką Madison Keys.

W grze mężczyzn Denis Shapovalov z Richmond Hill w Ontario miał w piątek zmierzyć się z Amerykaninem Benem Sheltonem, ale mecz w All England Club został opóźniony o dwie godziny z powodu deszczu.

Andreescu i Paolini grali pod rozsuwanym dachem na korcie nr 1.