Home Świat Liberty pierwszą drużyną WNBA, która zapewniła sobie miejsce w play-offach

Liberty pierwszą drużyną WNBA, która zapewniła sobie miejsce w play-offach

52
0

Ten Nowojorska Wolność w sobotę pokazali się z jak najlepszej strony, zdobywając pierwsze miejsce w lidze.

W rewanżu ubiegłorocznych finałów WNBA drużyna Liberty zaprezentowała się znakomicie, pokonując dwukrotną obrończynię tytułu Asy Las Vegas79-67 i poprawił swój wynik na najlepszy w lidze 23-4. Dzięki temu zwycięstwu Nowy Jork został pierwszą drużyną, która zapewniła sobie miejsce w play-offach.

Przegrywając z Aces 28-24 po pierwszej kwarcie, Liberty odskoczyło z dużą drugą kwartą, pokonując Las Vegas 18-8, aby uzyskać przewagę 42-36 w przerwie. Nowy Jork utrzymał prowadzenie przez całą drugą połowę, przygotowany przez świetne gry Sabriny Ionescu, Breanny Stewart i Jonquel Jones.

Jones zakończyła mecz z trzema asystami od triple-double i dominowała pod tablicami. Była MVP dołączyła do Lisy Leslie, Candace Parker i Alyssy Thomas jako jedyne zawodniczki w historii WNBA, które zanotowały co najmniej 17 zbiórek, 10 punktów i siedem asyst w meczu sezonu regularnego, zgodnie z Liberty.

Tymczasem Ionescu i Stewart również błyszczeli w sobotę, świeżo po udanej podróży do Francji. Ionescu poprowadził drużynę z 23 punktami, sześcioma zbiórkami i trzema asystami, podczas gdy Stewart zanotował 18 punktów i siedem zbiórek, a także dwa przechwyty i dwa bloki.

Zwycięstwo Liberty pomogło również trenerowi Sandy Brondello zapisać się w historii. 55-latka poprowadziła drużynę do fazy posezonowej 12. rok z rzędu jako trener. Jest pierwszą osobą, która dokonała tego wyczynu w historii WNBA.

Kilka najlepszych gwiazd Liberty, takich jak Stewart i Ionescu, wraca po ekscytującym zwycięstwie w postaci złotego medalu z drużyną USA na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Ale nie pozwalają, aby to odciągnęło ich od skupienia się na drugiej połowie sezonu WNBA.

„Nie ma żadnych wymówek” Stewart powiedział za pośrednictwem SNY„Nikogo nie obchodzi, że dopiero co wróciliśmy z igrzysk olimpijskich, a mamy mecz cztery dni później i dziewięciogodzinną zmianę strefy czasowej”.

Mając zapewnione miejsce w postseason, Liberty skupia się teraz na zabezpieczeniu pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Po sobotnich wydarzeniach Nowy Jork ma trzypunktową przewagę nad Connecticut Sun (19-6) w walce o pierwsze miejsce w WNBA.