Home Świat Liberty’s Stewart osiągnął ten kamień milowy w zwycięstwie nad Dream

Liberty’s Stewart osiągnął ten kamień milowy w zwycięstwie nad Dream

15
0

W niedzielę napastniczka New York Liberty Breanna Stewart po raz kolejny umocniła swoją pozycję jednej z najlepszych zawodniczek w historii WNBA.

Według Associated Press Stewart zdobyła swój 5000 punkt w karierze w 242. meczu, stając się najszybszą zawodniczką, która osiągnęła ten kamień milowy. Obrońca Phoenix Mercury Diana Taurasi — najlepsza strzelczyni wszechczasów WNBA (10 388 punktów) — zdobyła 5000. miejsce w 243 meczach.

Co ważniejsze, Stewart pomógł drużynie Liberty w powrocie do gry i zwycięstwie 81-75 nad Atlanta Dream.

Liberty przegrywało 31-15 w drugiej kwarcie, a Stewart była zimna, pudłując sześć z pierwszych siedmiu rzutów. Trafiła jednak cztery z kolejnych pięciu, pomagając Nowemu Jorkowi zmniejszyć przewagę do 41-36 przed przerwą.

Pięciokrotny All-Star zakończył mecz z 22 punktami, 12 zbiórkami, trzema asystami i dwoma przechwytami, trafiając 7 z 17 celnych trafień.