Home Świat Mel B dołącza do kampanii wzywającej do wprowadzenia w Wielkiej Brytanii prawa...

Mel B dołącza do kampanii wzywającej do wprowadzenia w Wielkiej Brytanii prawa zakazującego dyskryminacji Afroamerykanów

16
0


Treść artykułu

LONDYN — Była piosenkarka Spice Girls, Mel B, jest jedną z kilkudziesięciu czarnoskórych Brytyjczyków, którzy apelują do parlamentu o nowelizację prawa dotyczącego równości i zakazanie dyskryminacji ze względu na włosy afro.

Treść artykułu

W otwartym liście do prawodawców we wtorek działacze, w tym Mel B, piosenkarka Beverley Knight i ustawodawczyni Paulette Hamilton, zaapelowali do Wielkiej Brytanii o wprowadzenie prawa uznającego włosy afro za chronioną cechę.

„Przez długi czas osoby z włosami afro doświadczały niesprawiedliwego traktowania w społeczeństwie brytyjskim, a obecne prawo nie jest wystarczająco bezpośrednie, aby regulować działalność przedsiębiorstw, szkół i społeczeństwa i zapobiegać poważnym szkodom” – czytamy w otwartym liście opublikowanym przed Światowym Dniem Afro w niedzielę.

„Pominięcie włosów jako cechy chronionej przez prawo ułatwiło codzienną dyskryminację i normalizację włosów afro jako gorszej jakości w każdej sferze życia” – dodano.

Mel B napisała, że ​​jej „wielkie, kręcone włosy” przyciągały niepożądaną uwagę, gdy była dzieckiem, a później gwiazdą popu.

Treść artykułu

„Podczas pierwszej sesji zdjęciowej, którą zrobiłam jako Spice Girls do ‘Wannabe’, styliści spojrzeli na moje włosy i powiedzieli, że muszę je wyprostować” – powiedziała. „Moje duże włosy nie pasowały do ​​formy gwiazdy popu”.

Twierdzi, że pozostała twarda i nie zmieniła fryzury, a kobiety do dziś mówią jej, że teledysk z lat 90. zainspirował je do zaprzestania prostowania włosów.

Dyskryminacja rasowa ze względu na fryzurę jest od jakiegoś czasu tematem debaty i pozwów w Stanach Zjednoczonych. Na początku tego roku w Teksasie odbył się proces czarnoskórego ucznia, który został zawieszony w szkole za noszenie skręconych dredów.

Teksas i Michigan znajdują się wśród dwudziestu stanów USA, które niedawno wprowadziły prawa mające na celu zakazanie pracodawcom i szkołom karania ludzi za fryzury, w tym afro, warkocze, dredy, skręty czy węzły Bantu.

W lipcu podobne ustawodawstwo antydyskryminacyjne przyjęto w Portoryko, terytorium zależnym USA.

Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej



Source link