Home Świat Mistrz MLS Columbus rozgromił Toronto FC

Mistrz MLS Columbus rozgromił Toronto FC

11
0

Treść artykułu

Bramki Cucho Hernandeza i Andresa Herrery w drugiej połowie meczu dały broniącemu tytułu mistrzowskiego zespołowi Columbus zwycięstwo 2-0 nad Toronto FC w środę w meczu MLS.

W pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowo, Toronto miało większą przewagę w atakach, ale Hernandezowi zajęło zaledwie sześć minut, aby pokazać swoją jakość po wejściu na boisko na początku drugiej połowy.

Kanadyjczyk Jacen Russell-Rowe ustawił bramkę, powstrzymując obrońcę Richiego Laryeę przed podaniem piłki do 25-letniej kolumbijskiej gwiazdy. Hernandez zatrzymał się, spojrzał, gdzie jest bramkarz Sean Johnson i strzelił piłkę obok nurkującego bramkarza z krawędzi pola karnego, zdobywając 14. bramkę w sezonie.

Bramka zdobyta przed publicznością liczącą 21 355 widzów na stadionie BMO Field przerwała 231-minutową niemoc drużyny Columbus.

Herrera, wypożyczony z argentyńskiego River Plate, powiększył przewagę w 70. minucie, wygrywając walkę z Raoulem Petrettą w polu karnym Toronto, po czym oddał niski strzał obok Johnsona, zdobywając swojego pierwszego gola w MLS. Toronto argumentowało, że argentyński skrzydłowy sfaulował Petrettę, gdy ten otrzymywał piłkę, ale sędzia Guido Gonzales Jr. nie zmienił zdania.

Columbus (15-5-8) przybył na trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej, pięć miejsc i 14 punktów przed Toronto (11-16-3). Mając już zapewnione miejsce w play-offach, Crew liczyli na przeskoczenie Cincinnati na drugie miejsce.

Po weekendowym zwycięstwie 2-0 nad przyjezdnym Austin FC, Toronto wygrało cztery z sześciu ligowych spotkań (4-2-0) od przegranej 4-0 z Columbus 6 lipca na Lower.com Field. Crew mieli bilans 3-2-2 i nie udało im się zdobyć gola w dwóch ostatnich spotkaniach (przegrana 4-0 z przyjezdnym Seattle i remis 0-0 z rywalem FC Cincinnati).

Toronto chce przesunąć się w górę tabeli, wyprzedzając zajmującą siódme miejsce drużynę Charlotte, aby uniknąć barażu o dziką kartę, w którym 8. miejsce zmierzy się z 9. miejscem, a zwycięzca zmierzy się z najwyżej rozstawionym zespołem konferencji (obecnie Interem Miami).

Jednakże dwóch kluczowych zawodników opuściło boisko wcześniej tego wieczoru.

Załadunek...

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

Kapitan Toronto Jonathan Osorio, który potrzebował leczenia lewego uda pod koniec pierwszej połowy, został zastąpiony w przerwie przez Tyrese Spicera. A włoska gwiazda Lorenzo Insigne zszedł z boiska z trudem w 69. minucie.

Federico Bernardeschi był bliski wyprowadzenia Toronto na prowadzenie w siódmej minucie. Otrzymał świetne podanie od Alonso Coello i wbiegł w pole karne, ale jego mocny strzał lewą nogą trafił w poprzeczkę, uniemożliwiając grę bramkarzowi Patrickowi Schulte.

W 22. minucie Schulte popisał się świetną interwencją, broniąc strzał Insigne’a z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Bernardeschiego z kontrataku TFC.

Pierwszy strzał Columbusa na bramkę — prosto w Johnsona — padł w 35. minucie za sprawą Herrery.

Hernandez, zdobywca nagrody MVP Pucharu MLS w 2023 roku, wszedł na boisko w drugiej połowie meczu zastępując urugwajskiego napastnika Diego Rossiego.

W 57. minucie Johnson wykonał akrobatyczną obronę jedną ręką, aby zatrzymać odbite dośrodkowanie Hernandeza. Pięć minut później strzał Derricka Etienne’a Jr.’a minął obrońcę Columbus i minął bramkę.

Hernandez miał szansę na zdobycie drugiego gola w 89. minucie, ale Sigurd Rosted wślizgiem dosięgnął piłki.

Pomocnik Toronto Brandon Servania wszedł na boisko w 82. minucie. Był to jego pierwszy występ w MLS od czasu operacji zerwania więzadła krzyżowego przedniego, którą przeszedł w październiku 2023 r.

Toronto było słabe w obronie, Nicksoen Gomis, Henry Wingo i Kevin Long poza grą z powodu kontuzji ścięgna udowego, a Shane O’Neill zawieszony za żółte kartki. Rosted i Etienne weszli za Gomisa i Wingo.

Toronto wystawiło trzech obrońców: Petrettę, Rosteda i Laryeę.

Rossi był jedynym z trzech wyznaczonych graczy Columbus w wyjściowej jedenastce, podczas gdy kapitan Darlington Nagbe i Hernandez byli na ławce rezerwowych, a trener Wilfried Nancy musiał sobie poradzić z napiętym harmonogramem.

Russell-Rowe rozpoczął grę w ataku dla Columbus. 22-latek z Brampton, Ontario, który spędził siedem lat w akademii Toronto, miał dwie asysty w czerwcu 2022 r. na BMO Field w swoim pierwszym meczu MLS, pomagając Crew pokonać Toronto 2-1.

Columbus przystąpiło do meczu z najskuteczniejszą obroną w lidze, tracąc średnio 1,04 gola na mecz.

Toronto straciło 53 bramki, o 25 więcej niż Columbus, który w tym sezonie zdobył więcej punktów (8-3-4, 28 punktów) na wyjazdach w rozgrywkach ligowych niż Toronto u siebie (7-8-0, 21 punktów).

Mecz z Columbus był pierwszym z czterech w ciągu 11 dni, w ramach których TFC odwiedzi Kolorado w sobotę, Vancouver 25 września w finale Canadian Championship oraz Chicago 28 września. Następnie Toronto zakończy sezon zasadniczy meczem u siebie z New York Red Bulls 2 października i Inter Miami 5 października.