Home Świat Obejrzyj: Dobra interwencja Paytona Pritcharda przerywa passę Celtics w pierwszej połowie

17
0

Strażnik Celtics Paytona Pritcharda wywołał wykrzyknik w pierwszej połowie piątego meczu finałów NBA, zadając głęboką, donośną trójkę.

Według Maliki Andrews z ESPN mierzący 49 stóp dystans był najdłuższym strzałem w finale od 25 lat.

Brzęczący pałkarz był także drugim występem Pritcharda w finałach NBA. Strzelił jednego gola pod koniec trzeciej kwarty drugiego meczu, co dało Celtics dziewięć punktów przewagi (83-74) i ostatecznie zwyciężyli 105-98.

„Prawdopodobnie trochę straciłem przytomność” – powiedział o swojej kreacji na początku serii. W poniedziałek mógł ponownie stracić przytomność.

Strzał z piątego meczu był mikrokosmosem pierwszej połowy, w której Celtics nie mogli zrobić nic złego.

Boston wypracował sobie 21-punktową przewagę (67-46), trafiając na skuteczność 52,1%, w tym 47,6% (10 z 21) zza łuku.

Celtics prowadzili napastnicy Jaylen Brown i Jayson Tatum, którzy łącznie zdobyli 31 punktów. Jednak wynik pierwszej połowy był efektem dobrej gry całego zespołu.

Boston dzielą 24 minuty od rekordowego, 18. mistrzostwa NBA. Po cudownym strzale Pritcharda zaczyna wyglądać, że to będzie wieczór Celtics.