Home Świat Piłka ręczna: Sporting rozpoczyna powrót do Ligi Mistrzów zwycięstwem | Piłka ręczna

17
0

Pięć lat później Sporting powrócił z impetem do Ligi Mistrzów Piłki Ręcznej. W pawilonie João Rocha w Lizbonie „lwy” gościły i pokonały polską drużynę Wisłę Płock 34-29, prezentując solidny i przekonujący występ.

W niedawnym Superpucharze Półwyspu Iberyjskiego Sporting pokonał już Torrelavegę (30-27) i dał Barcelonie popalić (33-38), a to po tym, jak przebiegł przez Benficę w finale Superpucharu Portugalczyków (37-21). A dobry moment drużyny potwierdził się na największej scenie międzynarodowej piłki ręcznej.

Mając tylko czterech graczy z doświadczeniem w Lidze Mistrzów, mistrzowie Portugalii wykorzystali szybkie ataki i już w przerwie prowadzili wynikiem 17-14. Sukces Martima Costy w ataku (zakończył mecz jako najskuteczniejszy strzelec, z 10 golami) i Egipcjanina Mohameda Aly w bramce Lions w dużym stopniu przyczynił się do tej przewagi.

Dojrzałość zespołu pod wodzą Ricardo Costy była widoczna w drugiej połowie, kiedy to zespół prowadził siedmioma bramkami, kontrolując grę bez większych problemów i zapewniając sobie pierwsze zwycięstwo (już przy pierwszej próbie) w Grupie A, które dzielił (między innymi) z Paris SG i duńską drużyną Fredericia HK, kolejnym przeciwnikiem w rozgrywkach, który rozegrał mecz na wyjeździe 19-go.