Home Świat Podwójny gol Haalanda zapewnił City zwycięstwo nad Brentfordem w Premier League

Podwójny gol Haalanda zapewnił City zwycięstwo nad Brentfordem w Premier League

13
0

Norweski napastnik strzela obie bramki w zwycięskim meczu w Manchesterze, w 4. rundzie angielskiej ekstraklasy

Obecni czterokrotni mistrzowie Premier League wygrali kolejny mecz w sezonie 2024/25. W rewanżu Manchester City pokonał Brentford 2-1 w tę sobotę (14), a dwa gole zdobył najlepszy strzelec Haaland. W ten sposób zespół prowadzony przez trenera Pepa Guardiolę utrzymał 100% skuteczność w angielskiej Championship i pozostaje na prowadzeniu w tej 4. rundzie rozgrywek. Z drugiej strony Brentford wykorzystał brak uwagi City w pierwszej minucie meczu, aby otworzyć wynik z napastnikiem Wissa na Etihad Stadium.

Co więcej, Haaland zdobył już imponujące dziewięć goli w pierwszych czterech meczach sezonu 2024/25. Norweg świetnie rozpoczął rozgrywki i jest o jedną bramkę od osiągnięcia 100. gola dla City.

Gwiazda serialu City straciła niedawno bliskiego przyjaciela rodziny, a mimo to dała kolejny świetny występ.

Gra

Pierwsza połowa powrotu City. Po słabym początku drużyny prowadzonej przez trenera Pepa Guardiolę, Brentford wyszedł bardziej skoncentrowany i otworzył wynik już po 22 sekundach, z napastnikiem Wissa. Jednak Haaland wydawał się strzelić dwa gole i odwrócić losy meczu.

City wróciło po przerwie z kilkoma zmianami, ale to Brentford zwiększyło presję i próbowało zaskoczyć w Manchesterze. Jednak nie zajęło dużo czasu, aby gospodarze przejęli kontrolę nad grą i stworzyli najlepsze okazje. City zostało zatrzymane przez świetne obrony bramkarza Flekkena, który utrzymał gości w grze. Norweski napastnik trafił jeszcze w słupek pod koniec meczu, ale wynik 2-1 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Manchester City 2×1 Brentford

4. runda Mistrzostw Anglii

Data i godzina: 14.09.2024, godz. 11:00 (czasu brazylijskiego)

Lokalny: Stadion Etihad, Manchester (ING)

Manchester City: Ederson; Walker, Akanji, Stones (Rúben Dias, 38′ 2. połowy) i Rico Lewis (Gvardiol, przerwa); Kovacic (Rodri, przerwa) i Gündogan; Savinho, De Bruyne i Grealish (Bernardo Silva, 38′ 2. połowy); Haaland. Techniczny: Pep Guardiola

Brentford: Grochy; Collins, Pinnick i Ajer (Fábio Carvalho, 26′ z 2t); Roerslev, Damsgaard, Norgaard, Janelt (Roerslev, aos 26′ do 2t) i Lewis-Potter; Mbeumo i Wissa. Techniczny: Thomas Frank.

Cele: Wissa, 1′ 1. (0-1); Haaland, 19′ 1. (1-1); Haaland, 31′ 1. (2-1)

Arbiter: Darren Bond

Pomocnicze: Adrian Holmes i Simon Long

BYŁ: Darren Anglia

Żółte kartki: Kovacic, Savinho i Stones (MAC)