Home Świat Pomimo niecelnego rzutu karnego Messiego, Argentyna pokonuje Ekwador i awansuje do półfinału

17
0

Kapitan Argentyny Lionel Messi nie wykorzystał pierwszego rzutu karnego w serii rzutów karnych, gdy w czwartek wieczorem pokonali Ekwador w ćwierćfinale Copa America 2024. Mecz zakończył się wynikiem 1-1 po 120 minutach.

W pierwszej połowie Lisandro Martinez otworzył wynik spotkania dla Argentyny, ale w doliczonym czasie gry Kevin Rodriguez wyrównał dla Ekwadoru.

Nieudana próba rzutu panenką w wykonaniu Messiego trafiła w poprzeczkę, a pocieszył go ekwadorski bramkarz Alexander Dominguez, co było szokującym początkiem serii rzutów karnych.

Jednak Emi Martinez uratowała Messiego przed rozczarowaniem, broniąc dwa kluczowe strzały, co przełożyło się na zwycięstwo Argentyny 4-2 i zapewniło jej awans do półfinału.

We wtorek wieczorem zmierzą się ze zwycięzcą meczu Wenezuela – Kanada.