Strona główna Świat Próba odrodzenia obrońcy Stars kończy się niepowodzeniem ze względu na umieszczenie podczerwieni

10
0

Tak mają Dallas Stars ustawiony obrońca Mateusz Dumba na kontuzjowanej rezerwie i w odpowiednim ruchu wezwany do ataku Matej Blumel z AHL. Dumba opuścił dwa ostatnie mecze Dallas z powodu kontuzji dolnej części ciała, która wystąpiła wcześniej nosił oznaczenie tygodniowe. Wyznaczenie do IR wykluczy go teraz na co najmniej tydzień, choć nie przewiduje się, aby jego kontuzja wymagała operacji.

Tego lata Dumba podpisał dwuletni kontrakt z Dallas za 7,5 miliona dolarów. Udało mu się rozegrać tylko jeden pełny mecz z Gwiazdami, zanim doznał kontuzji w sześciu minutach drugiego meczu. Dumba w swoim jedynym występie w Stars zanotował dwie kary, dwa bloki i brak punktów.

Dallas jest czwartą drużyną Dumby w ciągu zaledwie dwóch ostatnich lat – przeniósł się z Minnesoty do Arizony na podstawie rocznej umowy podpisanej latem 2023 r., a następnie został sprzedany do Tampa Bay w ostatecznym terminie wymiany handlowej w zeszłym sezonie. Nie odniósł zbyt wielu sukcesów w żadnym z trzech poprzednich klubów, w zeszłym sezonie zdobył zaledwie 12 punktów w 76 meczach. Wynik ten oznacza najniższy wynik w karierze Dumby, o włos pobijając jego poprzedni rekord w karierze wynoszący 14 punktów, zdobyty w 79 meczach podczas jego ostatniego sezonu w Minnesocie. Dallas stanowiło dla Dumby szansę na powrót na ścieżkę i być może nawet na nowo odkrycie 50-punktowej przewagi, którą pochwalił się w sezonie 2017/2018, ale teraz najpierw będzie musiał pokonać przeszkodę związaną z przedłużającą się kontuzją. Dumba w swoim debiucie w Stars uzyskał czas lodowy 18:28. Dallas zmieniał minuty pomiędzy Nilsa Lundkvista I Ilja Lubuszkin pod nieobecność Dumby.

Tymczasem Blumel może otrzymać kolejną szansę na zdobycie rutynowych minut w NHL. W sezonie 2022–2023 zagrał w pierwszych sześciu meczach swojej kariery w NHL, strzelając jednego gola i minus 2, do czego dołożył 19 bramek i 44 punkty, które zdobył w 58 meczach w AHL. Blumel spędził cały poprzedni sezon w niższych ligach, zwiększając swoją produkcję do 62 punktów w 72 meczach podzielonych po równo. Ten wynik zapewnił mu pierwsze miejsce w rankingu Texas Stars pod względem bramek i drugie miejsce pod względem łącznej liczby punktów. Blumel w tym sezonie ma na koncie jednego gola i dwa rzuty karne w dwóch meczach AHL. Prawdopodobnie będzie grał w dolnej szóstce, gdy Dallas przetrwa codzienne kontuzje do obu Tylera Seguina I Sama Stala.