Home Świat Suzano pokonuje Praia Grande i awansuje do półfinału Paulista

Suzano pokonuje Praia Grande i awansuje do półfinału Paulista

7
0

W bardzo wyrównanym meczu, w ten piątek, 20-go, Suzano pokonało Praia Grande w rewanżu na Arenie Suzano 3 do 1, z częściowymi wynikami 27/29, 25/23, 26/24 i 25/23. Zwycięstwo to zapewniło drużynie z Greater São Paulo wczesną kwalifikację do półfinału Mistrzostw São Paulo w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Suzano Zdjęcie: Willian Oliveira/FotoAtleta

Pierwszy set był wyrównany między obiema drużynami. Po wymianie punktów żadna z drużyn nie pozwoliła drugiej na zbytnie przejęcie przewagi na tablicy wyników. Gra toczyła się w ten sposób do końca seta, kiedy to blok plażowy był skuteczny, zamykając wynik na 29 do 27.

Jednak w drugiej połowie Suzano zaczął lepiej, osiągając wynik 13 do 8 na tablicy wyników. Jednak drużyna przybrzeżna znów się rozwinęła, zbliżając się do wyniku 19 do 18 i pozostawiając resztę połowy zrównoważoną i kończącą się atakiem na siatkę Gabriela Pessoa.

+ ŚLEDŹ OTD NA , TWITTERZE, , , FACEBOOK E-BLUESKY

W trzecim secie Suzano objęło prowadzenie na początku seta, ale pozwoliło Praia Grande zbliżyć się na koniec, przechodząc z 18-14 do 20-20. Jednak po raz kolejny blok był kluczem do zamknięcia seta, ale dla Suzano, które zakończyło z wynikiem 26-24.

W czwartym secie drużyna plażowa rozpoczęła od dobrych ataków, prowadząc na początku, ale wkrótce remisując 7-7. W ten sposób równowaga znów wzięła górę, ale Suzano zdołało się rozwinąć pod koniec, otwierając 23-20 i ledwo utrzymując wynik, wygrywając 25-23.

Wczesna klasyfikacja

Z przewagą 3-1 drużyna trenera Peu objęła tymczasowe prowadzenie w męskiej siatkówce Paulista z 15 punktami, ponieważ Vôlei Renata, która była na prowadzeniu, nadal gra w tę sobotę. Dzięki temu drużyna z Suzano zapewniła sobie również miejsce w play-offach zawodów, ponieważ sama Praia Grande, która obecnie zajmuje piąte miejsce z 8 punktami, nie ma już szans na dogonienie Suzano.