Home Świat Tiger-Cats wygrywają serię sezonu z Argos dzięki rzutowi z pola w ostatniej...

Tiger-Cats wygrywają serię sezonu z Argos dzięki rzutowi z pola w ostatniej sekundzie

9
0

Treść artykułu

48-jardowy gol Marca Liegghio w ostatniej akcji dał drużynie Hamilton Tiger-Cats emocjonujące zwycięstwo 33-31 nad Toronto Argonauts w piątkowy wieczór.

But Liegghio zakończył solidny, siedmio-akcyjny, 35-jardowy atak bez przerw dla Hamiltona. Stało się to po 28-jardowym golu polowym Lirima Hajrullahu na 56 sekund przed końcem meczu, dając Toronto prowadzenie 31-30.

Kop Hajrullahu nastąpił po tym, jak Liegghio trafił z 15 jardów w 12:50, dając Hamiltonowi przewagę 30-28. Ale starter Toronto Chad Kelly nie trafił w szeroko otwartego DaVarisa Danielsa w polu punktowym.

Wydawało się, że Toronto otrzyma piłkę na linii jednego jarda Hamiltona po fakcie przeszkadzania w podaniu w polu punktowym. Jednak zostało to uchylone przez centrum dowodzenia.

Hamilton (5-9) wygrał trzy mecze sezonu z Toronto (7-7), po raz pierwszy od 2019 roku. Ogólnie rzecz biorąc, Ticats wygrali trzy razy z rzędu, ale co ważniejsze, zbliżyli się na cztery punkty do zajmującego trzecie miejsce Argos, mimo że obu drużynom pozostały cztery mecze sezonu regularnego.

Zawodnik wyjściowy z Hamilton, Bo Levi Mitchell, miał 31 z 40 podań na 362 jardy i jedno przyłożenie, poprawiając swój bilans do 15-2 w meczach z Toronto, ku rozczarowaniu 18 210 widzów na BMO Field.

Kelly miał 17 z 26 podań na 255 jardów z przyłożeniem i przechwytem. Pobiegł także na dwa przyłożenia.

Jego przyłożenie z jednego jarda w 9:08 dało Toronto prowadzenie 28-27, kończąc tym samym trzypunktową, 70-jardową akcję zdobywania punktów.

43-jardowy gol Hajrullahu w 1:29 pozwolił Toronto zbliżyć się na 24-21. Jednak Liegghio odpowiedział golem z 25 jardów w 7:35, dając Hamilton prowadzenie 27-21.

Makai Polk miał drugi touchdown Toronto. Deontra McMahon miał dwupunktowy konwert, podczas gdy Hajrullahu kopnął trzy field goale i konwert.

Jevoni Robinson i Antre Litre zdobyli przyłożenia Hamiltona. Liegghio zakończył z sześcioma golami polowymi i dwoma konwersjami, podczas gdy Nik Constantinou dodał singla.

25-jardowy strzał Liegghio w 7:35 trzeciej tercji dał Hamiltonowi przewagę 27-18.

Dwujardowy bieg Litre’a w 4:53 dał Hamilton prowadzenie 21-18. Liegghio podwyższył wynik na 24-18, zdobywając 10-jardowego gola w 14:22, ale nastąpiło to po tym, jak Toronto zatrzymało Litre’a w pięciu kolejnych próbach biegu z linii jednego jarda.

Ostatnie dwa przypadki miały miejsce, gdy Hamilton zdobył nową porcję akcji po karze za spalonego dla Toronto, za zatrzymanie Litre’a w trzeciej próbie.

45-jardowy gol z pola Liegghio na zakończenie drugiej kwarty zmniejszył przewagę Toronto do 18-14. Jednak nastąpiło to po tym, jak kara za maskę nałożona na rozgrywającego Brendana Bordnera zniweczyła 24-jardowe podanie Mitchella do Kiondre Smitha na początku akcji.

Kelly dał Toronto prowadzenie 18-11, zdobywając przyłożenie z 14 jardów w 13:27 do Polka. Następnie podał do McMahona, który zdobył dwa punkty.

58-jardowy singiel Constantinou dał Hamiltonowi prowadzenie 11-10 w 11:26, po tym jak trzyjardowy bieg Kelly’ego w 8:56 dał prowadzenie 10-10.

Mitchell podał piłkę do Robinsona z ośmiu jardów w 3:50. Zagranie zostało zainicjowane przechwyceniem piłki przez Stavrosa Katsantonisa i powrotem na linię 19 jardów Toronto.

49-jardowy gol z pola Hajrullahu w 3:17 pierwszej tercji otworzył wynik spotkania, a następnie Liegghio wyrównał wynikiem z 23-jardowego kopu w 9:29.