Home Świat W osiem minut Sp. Braga pokonał Nacional | Piłka nożna narodowa

W osiem minut Sp. Braga pokonał Nacional | Piłka nożna narodowa

8
0

Sp. Braga wygrała w piątek na wyjeździe z Nacionalem (0-3) w meczu otwarcia 6. kolejki portugalskiej I ligi i powróciła na zwycięską ścieżkę w lidze.

W Funchal drużyna Minho potrzebowała trochę czasu, aby znaleźć drogę do czarno-białej bramki. To prawda, że ​​prawie zawsze mieli przewagę w meczu, stwarzając więcej okazji do zdobycia gola, ale brakowało im wykończenia.

W pierwszej połowie to głównie na prawym skrzydle tworzyli najwięcej nierównowagi, zmuszając obronę Nacional do popełniania kilku błędów przy wyprowadzaniu piłki. Roger był nieustannym awanturnikiem i dwukrotnie był bliski zdobycia gola, podczas gdy wyspiarze zagrozili bramce Matheusa dopiero pod koniec pierwszej połowy.

Moment, który przełamał lody, nadszedł w 77. minucie, kiedy to determinacja po pierwszym strzale i dobiciu piłki pozwoliła Niakaté utrzymać piłkę w polu karnym, a wynik brzmiał 0-1.

Nacional wciąż próbował reagować i nawet przestraszył Matheusa, w 82′, ale w następnej akcji Sp. Braga osiągnął 0-2, przez Brumę, zamykając wynik trzy minuty później, przez marokańskiego napastnika El Ouazzani, w 85′. W trzech akcjach bramkowych, Ismael Gharbi był zaangażowany, wyrzucony w 66′.

Sporting de Braga powrócił zatem na zwycięską ścieżkę w lidze, po remisach i porażkach w poprzednich meczach, i plasuje się tymczasowo na czwartym miejscu z 11 punktami, podczas gdy Nacional, który poniósł czwartą porażkę w sześciu meczach, jest na 15. miejscu z czterema punktami.