Home Świat „Wierz do ostatniej chwili”

„Wierz do ostatniej chwili”

16
0

W meczu z Juventude obrońca strzela gola pod koniec i unika dramatycznej serii rzutów karnych. To daje Timão awans do półfinału Copa do Brasil

Foito: Reprodukcja SportTV – podpis: Ramalho (Koryntian)

Ramalho w 51. minucie drugiej połowy zdobył bramkę dającą prowadzenie 3-1. Koryntian o tym Młodzieżw tę środę (9.11.) w Neo Química. Jego gol w tym rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Copa do Brasil uniemożliwił rozegranie rzutów karnych. W końcu Timão w pierwszym meczu w Caxias do Sul przegrał 2-1. Tak czy inaczej, to jego gol zapewnił Corinthians awans do półfinału Copa do Brasil bez konieczności rozgrywania rzutów karnych. Co więcej: był to jego pierwszy gol od czasu przybycia do Parque São Jorge.

„Mój pierwszy gol, tak ważny. Pokazuje trochę tego, jak to jest wierzyć do końca. Duch tego klubu i dziś był taki, z dramatem i emocjami do końca. Od kiedy przybyłem, ludzie dużo mówili o determinacji Corinthians i ja się dostosowuję”, powiedział, kończąc:

„To właśnie znaczy grać dla tego klubu, wierzyć do ostatniej minuty. Na tym polega Corinthians. Będziemy pracować na o wiele więcej. Dzięki Bogu, że się zakwalifikowaliśmy i musimy dalej pracować, jest wiele dobrych rzeczy, które nadejdą”.

Zobacz tutaj występy Corinthians przeciwko Juventude

Pieniądze w kieszeni Koryntian

Dzięki klasyfikacji Corinthians zabrali do domu kolejne 9,45 mln R$. Dodając nagrody z poprzednich etapów, zespół zarobił już 22,89 mln R$. Teraz Timão/zespół z Rio Grande do Sul czeka na zwycięzcę flamandzki x Bahia dowie się, kto będzie ich rywalem w półfinale. W pierwszym meczu w Salvadorze Fla wygrało 1-0 i będzie musiało zremisować w meczu rewanżowym, który odbędzie się w czwartek na Maracanie.

Obserwuj nasze treści w mediach społecznościowych: Bluesky, Threads, Twitter, Instagram i Facebook.