Home Świat Zubeldía pochwala grę São Paulo przeciwko Athletico: „Kontynuujmy tę drogę”

0

Trener opuścił Ligga Arenę bardzo zadowolony ze swojej drużyny, po tym jak Tricolor pokazał, na co go stać i pokonał Furacão na wyjeździe

Zubeldía pochwala występ São Paulo w Kurytybie – Zdjęcie: Rubens Chiri/Saopaulofc.net

Zubeldía pochwala występ São Paulo w Kurytybie

São Paulo pokonało Athletico Paranaense 2-1 w środę (3), na Ligga Arena, w 14. rundzie brazylijskiej ekstraklasy. Bardziej niż triumf, gra drużyny ucieszyła trenera Luisa Zubeldíę, który opuścił Curitibę bardzo zadowolony. Trener uważa, że ​​jedynym problemem była presja ze strony przeciwnika na początku drugiej połowy, ale szybko została ona pokonana golem Calleriego.

„Athletico w pierwszych minutach oddało kilka strzałów na bramkę. Strzeliliśmy gola, mieliśmy kontrolę i dominację nad grą. Szybko wyrównali, a nawet wtedy kontrolowaliśmy grę. W drugiej połowie nie udało nam się przezwyciężyć presji, jaką Athletico wywierało na swoich kibiców” – powiedział Zubeldía, który kontynuował.

„Ale strzeliliśmy gola w odpowiednim momencie w drugiej połowie. Tak się dzieje, gdy masz środkowego napastnika z instynktem, doświadczeniem i jakością Calleriego. Wykorzystał błąd i strzelił gola. Potem cierpieliśmy jak drużyna przyjezdna przeciwko dobrej drużynie. Ale podobała mi się praca zespołu, podobała mi się praca zespołu i musimy kontynuować tę drogę” – podsumował.

Zubeldía chce teraz przywrócić harmonię w zespole

Tricolor Paulista wygrała trzeci mecz z rzędu i weszła do G4. Stało się to po tym, jak trener zmienił plan, aby dać odpocząć zawodnikom wyjściowym i wystawić w pełni sił drużynę we wszystkich meczach. W meczach z Cuiabá i Vasco trener zdecydował się na mieszany zespół, w przeciwieństwie do meczów z Criciúma, Bahia i Athletico, kiedy zdecydował się na najlepszych. Teraz celem jest zgranie drużyny.

„Właściwie, czego się tu nauczyłem, to że następny mecz jest najważniejszy. Nie myślę o gromadzeniu punktów, myśląc o tym, co może się wydarzyć później. Nie sądzę, żebyśmy mieli czas na planowanie. Staramy się robić, co w naszej mocy w każdym meczu, grać z najlepszą możliwą energią, maksymalnie wykorzystać krótki czas, który mamy na przygotowanie i upewnić się, że zawodnicy będą kontynuować grę. Chodzi o to, aby nie zmieniać wiele z meczu na mecz. Po prostu zdjąć tych, którzy są kontuzjowani lub zawieszeni, aby drużyna mogła nabrać formy i być konsekwentna. Zagraliśmy dobry mecz. Będziemy walczyć, pracować, aby utrzymać tę tożsamość” – podsumował trener.

W związku z tym São Paulo powróci na boisko w przyszłą sobotę (6) o godzinie 20:00, aby zmierzyć się z RB Bragantinow MorumBIS, w 15. rundzie Brasileirão. Zubeldía będzie musiał ponownie odbyć karę zawieszenia, ponieważ został wyrzucony z boiska w meczu z Furacão.

Obserwuj Jogada10 w mediach społecznościowych: Świergot, Instagram mi Facebook.