Home Technologia Policja w Detroit nie może już dłużej stosować wyników rozpoznawania twarzy jako...

Policja w Detroit nie może już dłużej stosować wyników rozpoznawania twarzy jako jedynej podstawy aresztowań

14
0


Oczekuje się, że Departament Policji Detroit przyjmie nowe przepisy, aby ograniczyć zależność od technologii rozpoznawania twarzy po tym, jak miasto osiągnęło w tym tygodniu ugodę z Robertem Williamsem, czarnoskórym mężczyzną, który został niesłusznie aresztowany w 2020 r. z powodu fałszywego dopasowania twarzy. Nie jest to jednak całkowity zakaz korzystania z tej technologii, a jurysdykcja sądu w zakresie egzekwowania umowy obejmuje jedynie cztery lata. Zgodnie z nowymi ograniczeniami, które wzywa do wzmocnienia działań organów ścigania w kraju, policja nie może dokonywać aresztowań wyłącznie na podstawie wyników rozpoznawania twarzy ani prowadzić kontroli wyłącznie na podstawie wskazówek uzyskanych za pomocą rozpoznawania twarzy.

Williams został aresztowany po tym, jak technologia rozpoznawania twarzy oznaczyła zdjęcie w jego prawie jazdy, które utraciło ważność, jako prawdopodobne pasujące do tożsamości rzekomego złodzieja sklepowego, czego policja użyła do stworzenia zestawu zdjęć. Został aresztowany we własnym domu na oczach rodziny, co, jak stwierdził, „całkowicie wywróciło moje życie do góry nogami”. Wiadomo, że Departament Policji w Detroit dokonał co najmniej dwóch innych bezprawnych aresztowań w oparciu o wyniki technologii rozpoznawania twarzy (FRT) i w obu przypadkach ofiarami były osoby rasy czarnej, jak odnotowała ACLU w swoim ogłoszeniu o ugodzie. Badania wykazały, że rozpoznawanie twarzy jest.

Nowe przepisy stanowią, że „wskazówka FRT w połączeniu z ustaleniem składu nie może nigdy stanowić wystarczającej podstawy do wystąpienia o wydanie nakazu aresztowania” – wynika z podsumowania ugody. Muszą także istnieć „bardziej niezależne i wiarygodne dowody łączące podejrzanego z przestępstwem”. Policja w Detroit będzie musiała przejść szkolenie w zakresie technologii eliminującej uprzedzenia rasowe we wskaźnikach dokładności, a każdy przypadek od 2017 r., w którym zastosowano rozpoznawanie twarzy w celu uzyskania nakazu aresztowania, zostanie poddany audytowi.

W artykule dla W opublikowanym dziś artykule Williams napisał, że umowa w zasadzie oznacza, że ​​„DPD nie może już zastępować rozpoznawania twarzy w podstawowej pracy śledczej policji”.

W tym artykule znajdują się linki afiliacyjne. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać prowizję.

Źródło linku