Home Technologia Verizon stoi w obliczu pozwu po tym, jak wytwórnie płytowe twierdzą, że...

Verizon stoi w obliczu pozwu po tym, jak wytwórnie płytowe twierdzą, że czerpie zyski z piractwa

57
0


Grupa wytwórni płytowych obejmująca Universal, Capitol, Warner i Sony wniósł pozew przeciwko Verizon, oskarżając go o „współudział i pośrednie naruszenie praw autorskich”. Verizon „świadomie udostępnia swoją szybką usługę dużej społeczności piratów internetowych”, stwierdziły firmy w swoim oświadczeniu. skarga. Powodowie podobno wysłali dostawcy Internetu „setki tysięcy” powiadomień o naruszeniu praw autorskich w ostatnich latach, identyfikując abonentów, którzy korzystali z sieci Verizon w celu udostępniania muzyki chronionej prawem autorskim za pośrednictwem sieci wymiany plików peer-to-peer (P2P). .

Verizon, jak twierdzą, potwierdziło otrzymanie ich zawiadomień. Firma rzekomo postanowiła je zignorować i nadal świadczyła usługi internetowe „tysiącom znanych recydywistów, aby móc wystawiać im rachunki na miliony dolarów”. Nie zamykając kont domniemanych naruszycieli praw autorskich, Verizon „odniósł bezpośrednie korzyści finansowe” z ich „ciągłej działalności naruszającej prawa”, argumentowali powodowie. Wytwórnie płytowe domagają się odszkodowania w wysokości do 150 000 dolarów za każde naruszone dzieło. Na podstawie lista Wysłane przez Technika technicznaW sprawę zaangażowanych jest 17 335 papierów wartościowych, co oznacza, że ​​Verizon może zostać ukarany grzywną w wysokości do 2,6 miliarda dolarów.

W 2018 roku wytwórnie płytowe pozwały również Cox Communications za rzekomą odmowę całkowitego zamknięcia kont użytkowników, którzy piracili muzykę. Ława przysięgłych Sądu Okręgowego USA początkowo stanęła po stronie wytwórni i nakazała Cox zapłatę 1 miliarda dolarów odszkodowania. Jednak na początku tego roku sąd apelacyjny uchylił wyrok i stwierdził, że dostawca nie czerpał bezpośrednich zysków z działań swoich użytkowników. Grupa wytwórni płytowych pozwała również Charter Communications w 2021 roku za piractwo muzyczne, podobnie oskarżając firmę o „przymykanie oka” na piractwo muzyczne.

Źródło linku