Home Sport Gwiazda Tottenhamu Rodrigo Bentancur zauważony rzucający dwie butelki w tłum… podczas gdy...

Gwiazda Tottenhamu Rodrigo Bentancur zauważony rzucający dwie butelki w tłum… podczas gdy piłkarze Urugwaju starli się z „pijanymi” kolumbijskimi kibicami w bójce po meczu na Copa America

97
0

• Słuchać Wszystko się zaczyna! EUROS DAILY: Jak Anglia jest o krok od nieśmiertelności
  • Piłkarze Urugwaju starli się z kibicami Kolumbii na trybunach po półfinale
  • Zawodnicy zapewniali, że stanęli w obronie swoich rodzin w obliczu zamieszek wśród kibiców

Tottenham pomocnik Rodrigo Bentancur został zauważony, jak rzuca butelkami w tłum podczas niezwykłej bójki po meczu, po tym jak Urugwaj został wyrzucony z boiska Puchar Ameryki w środę wieczorem.

Piłkarze Urugwaju wzięli sprawy w swoje ręce zaledwie kilka minut po przegranej 1:0 w półfinale z Kolumbią w Charlotte, Karolina Północna.

Liverpool‘S Darwin Nunezwraz z kolegami z drużyny, w tym Jose Gimenezem i Ronaldem Araujo, byli wśród tych, którzy wskoczyli w tłum, gdy po ostatnim gwizdku sceny stały się nieprzyjemne.

Gimenez powiedział w telewizji po incydencie, w którym poinformowano, że rodziny piłkarzy – siedzące tuż obok kibiców – zostały „zasypane” przez pijanych kibiców, a oni stanęli w ich obronie.

„To wstyd, nie było ani jednego policjanta, który by ich kontrolował. Musieliśmy iść i bronić swoich, bo oni nie potrafią kontrolować swojego picia” – powiedział.

Gwiazda Urugwaju była wśród graczy, którzy w środę wieczorem wmieszali się w zamieszki na trybunach

Rodrigo Bentancur został zauważony rzucający dwiema butelkami pośród zamieszek wywołanych przez tłum po przegranej Urugwaju w półfinale Copa America

Następnie sędziowie wyprowadzili urugwajskiego pomocnika z miejsca zdarzenia

Nowe nagrania pokazują, jak Bentancur rzuca dwiema butelkami w tłum podczas niesmacznych scen w Charlotte.

Jedna z butelek rzuconych przez Bentancura trafiła najwyraźniej członka personelu Urugwaju, który wskoczył w tłum.

Na nagraniu widać również, jak obsługa stadionu wyprowadza Bentancura z zamieszek, po tym jak rzucił on na trybuny drugą butelkę.

Bentancur wcześniej musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, której doznał podczas półfinałowego spotkania po zderzeniu z kolegą z drużyny Mathiasem Oliverą, gdy obaj próbowali wykonać wślizg, aby odzyskać piłkę.

Pomocnik Tottenhamu doznał urazu w 24. minucie i 10 minut później zasugerował, że musi zostać zmieniony.

Bentancur nie był jedyną gwiazdą Premier League zamieszaną w ten incydent. Wśród tych, którzy wskoczyli na trybuny w obliczu zamieszek ze strony kibiców, był Darwin Nunez z Liverpoolu.

Nunez rzucił się do akcji, gdy mężczyzna ubrany w czarną koszulkę polo i z legitymacją na szyi zaczął uderzać znajdującego się w pobliżu kibica drużyny Kolumbia, po czym rzucił w niego drinkiem.

Napastnik Liverpoolu pocieszał swoją córeczkę na boisku po walce.

Gdy w pobliżu rozgrywały się nieprzyjemne sceny, słychać było także krzyki niektórych kibiców.

Darwin Nunez wszedł na trybuny i zaczął bić się z kibicami po przegranej Urugwaju z Kolumbią

Ronald Araujo wszedł na trybuny również po porażce Urugwaju z Kolumbią w Charlotte

Wśród osób zauważonych w pobliżu kibiców byli także urugwajscy piłkarze Maximiliano Araujo i Sebastian Caceres.

Według reportera Faviana Renkela rodziny urugwajskich piłkarzy zostały wyprowadzone ze stadionu innym wyjściem, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

Trener Urugwaju Marcelo Bielsa, zapytany o sceny po meczu, odpowiedział, że „nie widział wszystkiego”.

„Poszedłem do szatni… piłkarze z Urugwaju dziękowali urugwajskim kibicom za wsparcie” – kontynuował.

Do potyczki doszło po zaciętym meczu, w którym Kolumbia ledwo utrzymała jednobramkową przewagę i awansowała do finału Copa America, w którym zmierzy się z Argentyną.

W gorącej atmosferze na Bank of America Stadium, Kolumbijczycy zobaczyli wyrzuconą z boiska osobę, obie drużyny wykonały wobec siebie kilka bardzo brutalnych ataków, a James Rodriguez został ukarany żółtą kartką po gwałtownym protestowaniu u sędziego.

Nunez rzucił się do akcji, gdy kolumbijski kibic rzucił drinkiem w stronę piłkarzy z Urugwaju

Araujo, który opuścił mecz z powodu kontuzji, można było zobaczyć, jak wdaje się w bójkę z kibicami na trybunach

Po zakończeniu walki widać było, jak Nunez pociesza swoją córeczkę na boisku

Munoz dostał polecenie wyprowadzenia go z błędu po otrzymaniu dwóch żółtych kartek w pierwszej połowie, z czego druga polegała na uderzeniu łokciem Manuela Ugarte’a.

Luis Diaz z Liverpoolu również został kilkakrotnie sfaulowany, a Urugwaj ściągnął na siebie gniew rywali, gdy nie przerwał gry, gdy Richard Rios leżał w dalszym rogu bramki.

Ostatecznie, gdy próbował kontynuować reanimację, zniesiono go na noszach.

Ostatecznie Kolumbia wygrała 1:0 dzięki bramce głową Jeffersona Lermy, a w niedzielnym finale w Miami zmierzy się z Lionelem Messim i Argentyną.