Home Aktualności Judd Trump pokonuje Marka Williamsa w finale Masters w Arabii Saudyjskiej

Judd Trump pokonuje Marka Williamsa w finale Masters w Arabii Saudyjskiej

15
0

Numer jeden na świecie, Judd Trump, wygrał dramatyczną rundę finałową na korcie czarnym, pokonując Marka Williamsa i zdobywając swój pierwszy tytuł Masters w Arabii Saudyjskiej.

35-letni Anglik przełamał rywali breakiem 72 i zapewnił sobie zwycięstwo 10-9, po tym jak Williams nie dostał czerwonej kartki, prowadząc z wynikiem 62.

Trump, który jest sprawdź lot powrotny gdy przegrywał z Wu Yize 0-4 w swoim pierwszym meczu turnieju, zgarniając 500 000 funtów za zwycięstwo w pierwszym turnieju rankingowym odbywającym się w Arabii Saudyjskiej.

„Byłem w szoku. Mark był o wiele lepszym graczem, po prostu znalazłem coś na końcu” – powiedział Trump.

„Przez ostatnie pięć minut rundy nie mogłem oddychać, ale udało mi się przekroczyć linię mety”.

Jego 29. tytuł rankingowy dał mu przewagę nad Stevem Davisem, zajmującym czwarte miejsce na liście wszech czasów, za Ronniem O’Sullivanem, Stephenem Hendrym i Johnem Higginsem.

Trump kontynuował swój mocny początek sezonu – wygrywając 14 z 15 poprzednich meczów – i uzyskując prowadzenie 5-3 w przerwie.

Jednak Walijka Williams nie poddała się i zdobyła breaka 138, co było jej czwartym centym w tym meczu, dając jej prowadzenie 9-8, zanim Trump wyrównał i wygrał decydującego gema.

„To pokazuje, jak wielką jest mistrzynią i jak świetnie radziła sobie w rundach finałowych” – powiedziała 49-letnia Williams.

„Pół miliona funtów, 62 za, dwa czerwone bezpieczne – co można powiedzieć? Gratulacje dla niego.”

Sobotni finał jest najbardziej dochodowym wydarzeniem snookerowym poza Mistrzostwami Świata.

„Jeśli sytuacja będzie się poprawiać, to będzie to naprawdę wyjątkowy turniej” – powiedział Trump.

Krytycy twierdzą, że inwestycje Arabii Saudyjskiej w sport mają na celu zdobycie legitymizacji i odwrócenie uwagi od kontrowersji dotyczących przestrzegania praw człowieka w tym kraju. Praktyka ta znana jest jako sportswashing.